Stofa i direkte angreb på YouSee:Kopierer opsigtsvækkende bredbånds-tilbud - men lancerer det før YouSee

Kontakt Redaktionen

Annonce:
Har du en god historie? Du er altid velkommen til at skrive til os på redaktionen.

Send en e-mail til vores fælles indbakke:



Dit navn:



Din e-mail-adresse:














Pressemeddelelser


Pressemeddelelser bedes venligst sendt til redaktionen@cw.dk. Alle mails bliver gennemgået og vurderet, men Computerworld modtager hver dag et meget stor antal henvendelser. Derfor er det desværre umuligt for os at svare personligt på dem alle. Af samme årsag må vi frabede os telefoniske henvendelser fra virksomheder og pr-bureauer uden forudgående aftale.



Navnenyt


Det er gratis at få omtale af nye medarbejdere i navnenyt i Computerworlds trykte avis. Send et par linjer og gerne et foto til navnenyt@cw.dk. Foto skal sendes som vedhæftet fil i TIFF- eller JPG-format og være mindst 300 pixels i bredden. Redaktionen forbeholder sig ret til at redigere det indsendte materiale.



Computerworld


Hørkær 18
DK-2730 Herlev
Tlf. 77 300 300
redaktionen@cw.dk

Har du spørgsmål til dit avisabonnement, kan du læse mere her.
Har du spørgsmål om annoncer, kan du læse mere her.




Redaktionsledelse

Line Ørskov
Ansvarshavende chefredaktør
Tlf. 77 300 256
l.oerskov@cw.dk

Claus Johansen
Redaktionschef
Tlf. 77 300 230
c.johansen@idg.dk

Dan Jensen
Erhvervs- og samfundsredaktør
Tlf. 77 300 294
dan.jensen@cw.dk

Kim Stensdal
Teknologiredaktør
Tlf. 77 300 239
k.stensdal@cw.dk



Redaktion

Allan Bauer
Jourhavende: avis
Tlf. 77 300 286
a.bauer@cw.dk

Torben Daarbak
Journalist
Tlf. 77 300 147
t.daarbak@cw.dk

Nicolai Devantier
Journalist
Tlf. 77 300 347
n.devantier@cw.dk

Mads Elkær
Journalist
Tlf. 77 300 132
m.elkaer@cw.dk

Kristian Hansen
Journalist
Tlf. 77 300 336
k.hansen@cw.dk

Helle-Lise Ritzau Kaptain
Jourhavende: online
Tlf. 77 300 355
h.kaptain@cw.dk

Klaus Krabbe
Journalist
Tlf. 77 300 298
k.krabbe@cw.dk

Marya Ennesen Kromann
Journalist
Tlf. 77 300 153
m.kromann@idg.dk

Merete Midtgaard
Redaktionsassistent
Tlf. 77 300 139
m.midtgaard@cw.dk

Dan Mygind
Journalist
Tlf. 77 300 300 
d.mygind@cw.dk

Morten Nevado 
Journalist 
Tlf. 77 300 247 
m.nevado@cw.dk

Rune Pedersen
Journalist
Tlf. 77 300 373
r.pedersen@cw.dk

Victoria Rogena Holst Poulsen
Journalist
Tlf. 77 300 155
v.poulsen@idg.dk

Povl D. Rasmussen 
Journalist 
Tlf. 77 300 362 
p.rasmussen@cw.dk

Thomas Bøndergaard Thomsen
Oversætter
Tlf. 77 300 300
t.thomsen@cw.dk

Niels Veileborg 
Jourhavende: magasiner 
Tlf. 77 300 233
n.veileborg@cw.dk




Ytringer på debatten er afsenders eget ansvar - læs debatreglerne
Indlæser debat...
  • Alle artikler om:
  • CIO




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Rittal A/S
Salg, service og rådgivning inden for datacenterløsninger, bl.a. rack/serverskabe, køling, strømfordeling, sikkerhed- og overvågning og energimåling.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Få styr på kunde- og supportcentret

Effektiv support af interne eller eksterne kunder, bedre overblik over ressourceforbruget og værdifulde input til udviklingen af produktet eller ydelsen. Det er resultaterne fra et veldrevet kunde- eller supportcenter der anvender de rigtige værktøjer. Deltag i Computerworlds How To om kunde- og supportsystemer - og få eksempler og inspiration til hvordan du kan skabe en løsning. Læs mere

Wihlborgs Konferencecenter (Pfizers) - 2750 Ballerup



CIO Executive Update

CIO Executive Update er kombinationen af oplæg fra en international top-CIO og muligheden for at netværke med andre CIOs og it-direktører gennem flere round tables om aktuelle emner. Læs mere

Søhuset - 2970 Hørsholm



Microsoft Office 365

Det cloud-baserede Office 365 er et af de mest succesfulde produkter fra Microsoft i de seneste år. Vi har allieret os med eksperter og cases, som kan give dig en konkret og koncentreret introduktion til det alsidige værktøj. Så tilbring en formiddag i selskab med Office 365 og se hvorfor produktet er så populært - og hvordan it-afdelingen og brugerne høster fordelene i Office 365. Læs mere

Wihlborgs Konferencecenter (Pfizers) - 2750 Ballerup







Computerworld
Vidste du det? Derfor kom dine computere med Syvkabale og Minestryger
Det var ikke kun for underholdningens skyld, da Microsoft introducerede brugerne til Minestryger og Syvkabale.
CIO
Stor mangel: Danske virksomheder kommer snart til at mangle denne type it-folk
Danske virksomheder står på spring for at komme i gang med store projekter inden for data-analyse - ikke mindst drevet af data fra de sociale medier. Men der er et problem: Der er ikke folk nok.
Comon
Derfor er Nigeria-svindlerne så snot-dumme
Har du også undret dig over, hvorfor de såkaldte Nigeria-breve så åbenlyst bærer præg af at være fake?
Channelworld
HP splittes op i to danske selskaber: Her er de to nye topchefer i Danmark
HP har sat navne på, hvem der fra 1. november kommer til at stå i spidsen for de to nye danske HP-selskaber, som opstår, når hardwarekoncernen splittes i to.
White paper
Best practices for udvikling af sikre apps
MaaS360 by Fiberlink tilbyder best practices så du kan sørge for mobil-applikationernes sikkerhed, når din virksomhed udvikler og udruller apps.