Kontakt Redaktionen

Annonce:
Har du en god historie? Du er altid velkommen til at skrive til os på redaktionen.

Send en e-mail til vores fælles indbakke:



Dit navn:



Din e-mail-adresse:














Pressemeddelelser


Pressemeddelelser bedes venligst sendt til redaktionen@cw.dk. Alle mails bliver gennemgået og vurderet, men Computerworld modtager hver dag et meget stor antal henvendelser. Derfor er det desværre umuligt for os at svare personligt på dem alle. Af samme årsag må vi frabede os telefoniske henvendelser fra virksomheder og pr-bureauer uden forudgående aftale.



Navnenyt


Det er gratis at få omtale af nye medarbejdere i navnenyt i Computerworlds trykte avis. Send et par linjer og gerne et foto til navnenyt@cw.dk. Foto skal sendes som vedhæftet fil i TIFF- eller JPG-format og være mindst 300 pixels i bredden. Redaktionen forbeholder sig ret til at redigere det indsendte materiale.



Computerworld


Hørkær 18
DK-2730 Herlev
Tlf. 77 300 300
redaktionen@cw.dk

Har du spørgsmål til dit avisabonnement, kan du læse mere her.
Har du spørgsmål om annoncer, kan du læse mere her.




Redaktionsledelse

Line Ørskov
Ansvarshavende chefredaktør
Tlf. 77 300 256
l.oerskov@cw.dk

Claus Johansen
Redaktionschef
Tlf. 77 300 230
c.johansen@idg.dk

Dan Jensen
Erhvervs- og samfundsredaktør
Tlf. 77 300 294
dan.jensen@cw.dk

Kim Stensdal
Teknologiredaktør
Tlf. 77 300 239
k.stensdal@cw.dk



Redaktion

Allan Bauer
Jourhavende: avis
Tlf. 77 300 286
a.bauer@cw.dk

Torben Daarbak
Journalist
Tlf. 77 300 147
t.daarbak@cw.dk

Nicolai Devantier
Journalist
Tlf. 77 300 347
n.devantier@cw.dk

Mads Elkær
Journalist
Tlf. 77 300 132
m.elkaer@cw.dk

Kristian Hansen
Journalist
Tlf. 77 300 336
k.hansen@cw.dk

Helle-Lise Ritzau Kaptain
Jourhavende: online
Tlf. 77 300 355
h.kaptain@cw.dk

Klaus Krabbe
Journalist
Tlf. 77 300 298
k.krabbe@cw.dk

Marya Ennesen Kromann
Journalist
Tlf. 77 300 153
m.kromann@idg.dk

Merete Midtgaard
Redaktionsassistent
Tlf. 77 300 139
m.midtgaard@cw.dk

Dan Mygind
Journalist
Tlf. 77 300 300 
d.mygind@cw.dk

Morten Nevado 
Journalist 
Tlf. 77 300 247 
m.nevado@cw.dk

Rune Pedersen
Journalist
Tlf. 77 300 373
r.pedersen@cw.dk

Victoria Rogena Holst Poulsen
Journalist
Tlf. 77 300 155
v.poulsen@idg.dk

Povl D. Rasmussen 
Journalist 
Tlf. 77 300 362 
p.rasmussen@cw.dk

Thomas Bøndergaard Thomsen
Oversætter
Tlf. 77 300 300
t.thomsen@cw.dk

Niels Veileborg 
Jourhavende: magasiner 
Tlf. 77 300 233
n.veileborg@cw.dk




Ytringer på debatten er afsenders eget ansvar - læs debatreglerne
Indlæser debat...
  • Alle artikler om:
  • CIO




IT-JOB

DWH-udvikler
Skandia Danmark


Cobol udvikler
Topdanmark Forsikring A/S


Se flere it-job hos

 
Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Front-data Danmark A/S
Konsulentydelser inden for oursourcing og softwareudvikling.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

White papers
I dette white paper kan du læse om Software AG's unikke tilgang til Intelligent Business...

I dette white paper kan du læse om de centrale egenskaber ved intelligente forretningsprocesser,...

I dette white paper kan du læse om, hvordan Big Data åbner for nye muligheder inden for IT...

 
Kommende events
Mobility: Sådan får du de bedste løsninger

Mobility er et afgørende indsatsområde i de fleste danske virksomheder 2014. Om det er interne apps, teleløsninger, mobile grænseflader rettet mod partnere, et konkret mobilt produkt til kunderne eller noget helt fjerde, så er der rigtig mange elementer at forholde sig til. På dette how-to kommer vi omkring alt fra de grundlæggende mobil-strategier til overvejelser om infrastruktur, udvikling og drift i forbindelse med mobile løsninger. Læs mere

Pfizers Konferencecenter - 2750 Ballerup



Datasikkerhed: Kend din risiko, dit budget og dine brugere

En konference der klæder dig på til kampen om virksomhedens data med konkrete cases, videndeling og gode råd fra eksperter. Læs mere

Pfizers Konferencecenter - København - 2750 Ballerup



Datasikkerhed: Kend din risiko, dit budget og dine brugere (Aarhus)

En konference der klæder dig på til kampen om virksomhedens data med konkrete cases, videndeling og gode råd fra eksperter. Læs mere

Hotel Scandic Aarhus City - 8000 Århus C







Computerworld
Android L: Disse telefoner får den nye version af Android
Den nyeste version af Android, Android Lollipop, er blevet præsenteret og er nu kommet ud i prøveversion til nogle enkelte enheder, men hvilke smartphones vil rent faktisk få det nye system?
CIO
Microsoft: Adgang til Windows 10 vil kræve flere koder
I et forsøg på at appellere til de sikkerheds-bekymrede it-chefer indbygger Microsoft to-faktor-autentifikation direkte i Windows 10, som vil kræve to koder at få adgang til. Også en række andre sikkerhedsfunktioner bygges ind i systemet.
Comon
Office og Photoshop: Fem kraftfulde ting du ikke vidste en Chromebook kan
Anmeldelse: Chromebooks har længe været set ned på som et halvfærdigt produkt, som ikke kan alverden. Men de små og billige bærbare kan langt mere, end du tror.
Channelworld
Printbranchen er ved at save benene af sig selv
Stenhård priskonkurrence undergraver den traditionelle forretningsmodel for salg af print-og kopimaskiner.
White paper
Sikkerhed og KVM-switching
Få svar på de sikkerhedsspørgsmål, der opstår ved brug af KVM-switche, og få strategier til at imødegå problemerne.


Log ind
x
E-mail
Kodeord