Jeg fik en hel del kommentarer fra mine kolleger i Microsoft og en enkelt havde selv stået i samme situation, men det sjove startede med en e-mail fra Jyllands-Posten.
Mailen kom fra Leny Malacinski, som gerne ville skrive historien i Jyllands-Posten, så efter lidt snak med nogle "kilder" og en "fotosession" med Sebastian og mig, kom der i dagens Jyllands-Posten denne artikel:
Så ville det jo være fedt om jeg kunne afslutte med at "fejl" nu vil blive rettet og jeg kan registrer min søn, men så langt er det ikke kommet endnu ;)
Fra studerende til professionel udvikler. En blog for studerende som ønsker at tage aktivt stilling til mulighederne i nye teknologier. Skrives af Martin Esmann, Academic Developer Evangelist i Microsoft.
Kan gratis sikkerhedssoftware virkelig beskytte din pc? Svaret er ja, hvis du vælger det rette produkt. Læs her en test af de mest pålidelige gratis sikkerhedsprogrammer.
Næsten 200 IBM-ansatte får med få timers varsel sidste arbejdsdag i dag. Ingen var orienteret forud for dagens massefyring, som effektueres øjeblikkeligt.
Flyselskabet SAS har brugt op mod trekvart milliarder kroner og seks år på at udskifte sit bookingsystem. Undervejs har der været flere projekt-udfordringer, som kulminerede en vinternat med en big bang-migrering.