Jan Høllsberg, 44 år, er tiltrådt som ny administrerende direktør i Skandinavisk Computer Rekruttering A/S. Jan Høllsberg har et solidt kendskab til og et stort netværk i it-branchen og har gennem de sidste 11 år arbejdet hos SCR med Search & Selection af it-medarbejdere. Jan er uddannet cand.merc. i organisation og ledelse og har tidligere arbejdet som managementkonsulent hos Rambøll Management og som afdelingschef hos IT-Akademiet.
Ønsker du at få fjernet en omtale af dig selv, så er du velkommen til at skrive til os
Circle Of Bytes ApS har pr. 1. maj 2025 ansat Jeanette Kristiansen som Account Manager. Hun skal især beskæftige sig med at opbygge og styrke relationer til kunder og samarbejdspartnere, samt sikre det rette match mellem kunder og konsulenter.
Netip A/S har pr. 1. november 2025 ansat Nikolaj Vesterbrandt som Datateknikerelev ved netIP's afdeling i Rødekro. Han er uddannet IT-supporter ved Aabenraa Kommune og videreuddanner sig nu til Datatekniker.
Netip A/S har pr. 1. november 2025 ansat Laura Bøjer som Consultant, GRC & Cybersecurity på afd. Thisted. Hun kommer fra en stilling som Assistant Consultant hos PwC i Hellerup. Hun er uddannet med en kandidat i Business Administration & Information System på Copenhagen Business School.
Netip A/S har pr. 1. november 2025 ansat Kristian Kveiborg Yde som BI-konsulent ved netIP's kontor i Thisted. Han er uddannet med en Cand.merc. i økonomistyring.
Netip A/S har pr. 1. november 2025 ansat Christian Homann som Projektleder ved netIP's kontor i Thisted. Han kommer fra en stilling som Digitaliseringschef hos EUC Nordvest. Han er uddannet med en Cand.it og har en del års erfaring med projektledelse.
Det er gratis at få omtale af nye medarbejdere i navnenyt.
Indsendt navnestof vil blive vist på computerworld.dk.
Du kan indsende dit opslag til Computerworld navnenyt her