Bliver dit arbejde disrupted næste gang? Hjælp Computerworld med en undersøgelse om digital innovation

Arbejder du med it eller teknologi? Så har Computerworld brug for din hjælp til at svare på et kort spørgeskema om teknologi, konkurrence og innovation.. Vi trækker lod om en fed Netgear wifi-router blandt alle deltagere.

Artikel top billede

Det er denne hurtige Netgear AC3200 "Nighthawk" X6 wifi-router til en værdi af 2.000 kroner som du kan vinde hvis du deltager i undersøgelsen.

Arbejder du med it eller teknologi? Så har Computerworld brug for din hjælp til at svare på et kort spørgeskema om teknologi, konkurrence og innovation.

Undersøgelsen tager cirka syv minutter at gennemføre.

Som tak for hjælpen deltager du i konkurrencen som en superhurtig Netgear AC3200 - Nighthawk X6 wifi-router til en værdi af 2.000 kroner.

Du deltager i undersøgelsen her

Baggrunden for undersøgelsen er at data, mobil og nye forretningsmodeller betyder, at en række veletablerede brancher og virksomheder har oplevet stigende konkurrence fra hidtil uventede brancher.

Den hastige udvikling kaldes ofte for disruption.

Men hvor udbredt er fænomenet - og hvad betyder det for dig? Det har Computerworld brug for din hjælp til at blive klogere på.

Undersøgelsen består derfor af en række udsagn, som vi gerne vil høre, om du er enig eller uenig i.

Ønsker du at deltage i konkurrencen om en Netgear Nighthawk X6 Wifi Router til en værdi af 2.000 kroner kan du sidst i spørgeskemaet angive din e-mail. 

Deltag i undersøgelsen her

Læses lige nu

    Annonce

    Event: Årets CISO 2026

    Sikkerhed | Kongens Lyngby

    Årets CISO 2026 hylder de sikkerhedsledere, der skaber robusthed i et sikkerhedslandskab under pres – og som formår at løfte cyber- og informationssikkerhed fra teknisk disciplin til strategisk ledelsesopgave.

    22. oktober 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Netip A/S har pr. 1. august 2026 ansat Thomas B. Steffensen som Seniorkonsulent ved netIP's kontor i Thisted. Han kommer fra en stilling som Senior IT/OT Network Consultant hos Frontmatec. Nyt job
    Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation, har pr. 1. september 2026 ansat Alfredo Paladino, 32 år,  som Account Manager for det danske marked. Han skal især beskæftige sig med salg af Iduras MitID- og signaturløsninger i Danmark. Han kommer fra en stilling som Head of Business Development hos Goodwings. Han er uddannet kandidat i e-business. Han har tidligere beskæftiget sig med at opbygge Goodwings' kommercielle funktion og lede et internationalt BDR-team på 12 personer. Nyt job

    Alfredo Paladino

    Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation,

    Netip A/S har pr. 1. september 2026 ansat Michelle Sørensen som Operation Coordinator ved netIP's kontor i Hernng. Hun kommer fra en stilling som Koordinator hos Norlys koncernen. Nyt job

    Michelle Sørensen

    Netip A/S

    Netip A/S har pr. 1. maj 2026 ansat Peer Leerbæk som Key Account Manager ved netIP's kontor i Herlev. Han kommer fra en stilling som IT-Sikkerhedsrådgiver hos SeeSafe IT. Han har tidligere beskæftiget sig med kunderådgivning og account management bla. som KAM hos Comit gennem godt 4 år. Nyt job

    Peer Leerbæk

    Netip A/S