Her er de bedste ESDH/ECM-leverandører og -produkter på det danske marked

Valget af det rigtige ESDH- eller ECM-system er mere centralt end nogensinde. Her får du et overblik over de mest toneangivende leverandører og løsninger. Få blandt andet svaret på hvilken løsning, der er den bedste til at håndtere persondata og GDPR.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • De mest toneangivende ESDH- og ECM-leverandører og -løsninger
  • Devoteams vurdering af årets liste
  • Det bedste produkt ifølge Devoteam til blandt andet håndtering af persondata
935
4:45 min
Løsninger til elektronisk sags- og dokumenthåndtering (ESDH) og enterprise content management-systemer (ECM) er for alvor kommet på dagsordenen i det offentlige og private.

Udover den generelle og nødvendige

Læses lige nu

    Event: Platform X 2026: Forretning, teknologi og transformation

    It-løsninger | København V

    Mød verdens stærkeste og mest effektive platforme der driver den digitale transformation samlet i København - og dyk ned i den nyeste teknologi.

    27 maj 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Mikkel Hjortlund-Fernández, Service Manager hos Terma Group, har pr. 26. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest. Foto: Per Bille. Færdiggjort uddannelse
    Renewtech ApS har pr. 1. marts 2026 ansat Emil Holme Fisker som Customer Service Specialist. Han skal især beskæftige sig med at levere høj kvalitets kundeservice og hjælpe Renewtechs kunder med at få de rette løsninger til deres behov. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos Camro A/S. Han er uddannet som salgselev hos Camro A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med at udvikle gode kunderelationer, opsøgende salg og udvikling af salgsaktiviteter. Nyt job

    Emil Holme Fisker

    Renewtech ApS

    Renewtech ApS har pr. 1. februar 2026 ansat Mads Linné Kaasgaard, 31 år,  som Marketing Specialist. Han skal især beskæftige sig med med at løfte Renewtechs brand og kommunikation yderligere ud globalt. Han kommer fra en stilling som Marketing Manager hos Induflex A/S. Han er uddannet fra Aalborg Universitet og har en Cand. Merc. i Sprog & International Virksomhedskommunikation. Nyt job

    Mads Linné Kaasgaard

    Renewtech ApS