Advents-quiz: Vind et komplet Arlo Pro 2 -overvågningssystem

Adventskonkurrence: Vær med i konkurrencen om et fuldt trådløst overvågningssystem til hjemmet, signeret af Arlo.

Artikel top billede

Julen nærmer sig hastigt, hvilket Computerworld vil fejre, ved at åbne anden låge i vores ugentlige adventskonkurrencer op til den søde tid.

Igennem december måned, vil der i fredagene op til adventssøndagene, kunne vindes fire forskellige, hårde adventsgaver.

Denne konkurrence nummer to i rækken løber hen over weekenden, og slutter 10. december kl. 15.00, hvor vinderen vil trækkes blandt de korrekte besvarelser.

Computerworld trækker lod blandt de korrekte besvarelser i quizzen, og giver vinderen direkte besked.

> Klik her for at deltage


Præmien leveres af Arlo og består i et Arlo Pro 2 VMS4230P setup, bestående af en basestation akkompagneret af to fuldt trådløse kameraer.

Præmien har en værdi på omkring 4.000 kroner.

Konkurrencebetingelser:

Alle kan deltage, men kun én gang. Ved flere svar forbeholder Computerworld sig ret til at udelukke deltagere.

Vinderne får direkte besked, der kommer derfor ikke yderligere beskeder på Computerworld.dk. Har vinderen ikke svaret tilbage inden for en uge, går præmien videre til en anden.

Ansatte hos Computerworld kan ikke deltage.

Læses lige nu

    Annonceindlæg fra Barco

    Hvorfor enkelhed er den stille drivkraft bag succes på hybride arbejdspladser

    Hvordan usynlig teknologi forvandler sikkert hybridarbejde til en daglig virkelighed

    Navnenyt fra it-Danmark

    Guardsix har pr. 1. maj 2026 ansat Louise Sara Baunsgaard som Global Marketing & Communications Director. Hun skal især beskæftige sig med at positionere virksomheden som et europæisk alternativ i en tid, hvor cybersikkerhed i høj grad handler om geopolitik. Hun kommer fra en stilling som Co-Founder og CMO hos Get BOB. Hun er uddannet Ba.ling.merc fra CBS og har desuden en Mini MBA i marketing. Hun har tidligere beskæftiget sig med marketing og kommunikation i ledende nordiske roller hos bl.a. Meta og Nets. Nyt job
    Renewtech ApS har pr. 15. marts 2026 ansat Per Forberg som Account Manager for Sustainable Relations. Han skal især beskæftige sig med etablere nye partnerskaber med henblik på ITAD og sourcing kontrakter med hostingvirksomheder og strategiske slutbrugere. Han kommer fra en stilling som Nordic Key Account Manager hos Tesa. Han er uddannet hos Lund University og har en MBA i Management. Han har tidligere beskæftiget sig med at styrke salgsaktiviteter og partnerskaber på tværs af nordiske markeder. Nyt job

    Per Forberg

    Renewtech ApS

    Renewtech ApS har pr. 1. april 2026 ansat Boris Sudar som Senior IT Specialist. Han skal især beskæftige sig med at sikre, at Renewtech cloudbaseret infrastruktur fortsætter på sit højeste niveau, mens han også skal drive system udvikling. Han kommer fra en stilling som Senior IT Specialist hos Eurowind Energy. Han har tidligere beskæftiget sig med Microsoft 365, Intune og sikker endepunktsstyring for hybrid og cloudbaseret infrastrukturer. Nyt job

    Boris Sudar

    Renewtech ApS