Artikel top billede

Stor fremgang for EG efter flere år med dundrede underskud: Nu er selskabet igen trimmet til vækst og fremgang - se tallene her

EG er på banen igen efter opsplitning og frasalg af selskabets service-forretning for godt et år siden. Se resultaterne for 2018 her.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • EG ser ud til at vendt forretningen efter flere år med dundrende underskud. Se tallene her.
  • Se hvor meget EG tjener på salg til det offentlige - og til det private.
  • Se selskabets nøgletal.
991
5 min
Efter flere år med dundrende underskud og opslitning og frasalg af dele af virksomheden, ser den danske it-kæmpe EG ud til at være tilbage på banen som vækstselskab. Selv erklærer EG sig da også trimmet, renset, fokuseret og klar til vækst.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Trend Micro taber klagesag over Region Hovedstaden på et hængende hår: Klagenævn splittet

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Derfor har it-sikkerhedsekspert Leif Jensen ingen planer om at slette TikTok: "Hvis man bruger appen på den rette måde, skal man ikke være så bekymret"

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

It-sikkerheden sejler i Arbejdernes Landsbank: Får stribe af alvorlige påbud

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Bent Larsen forfremmet i Kyndryl – selskabet får ny dansk topchef

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Aldrig før har Datatilsynet modtaget så mange anmeldelser for GDPR-brud – men regeringen vil alligevel beskære tilsynet