Artikel top billede

Foto: Christoffer Lund-Hansen

Erik Damgaard forøgede sin medarbejderstab med 50 procent i 2018: "Uniconta har fået et virkelig godt gennembrud i 2018"

2018 er året, hvor regnskabsprogrammet Uniconta for alvor er kommet på danmarkskortet, lyder det fra Erik Damgaard, stifter af selskabet. Selskabet vokser, omsætningen stiger men bundlinjen præges stadig af røde tal, men "alt går efter planen," lyder udmeldingen.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Indsigt i Unicontas seneste årsregnskab
  • Erik Damgaards strategi for selskabet
  • Stifteren bud på branchens udvikling
944
4:45 min
"Uniconta har fået et virkelig godt gennembrud i 2018."

Sådan lyder det fra Erik Damgaard, administrerende direktør og stifter af Uniconta.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Vil fyre tusindvis af ansatte globalt: Nu reagerer Microsofts danske organisation med 800 medarbejdere

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Staten binder sig med ny aftale til Microsoft i usædvanlig lang tid - og det er der en særlig årsag til

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Pengene vælter ud af den danske Dynamics-kæmpe Cepheo i selskabets andet leveår - men forretningen buldrer frem

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Du skal opdatere hurtigst muligt: Alvorlig sårbarhed opdaget i Citrix-software

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Danske pensionsselskaber står til historisk milliard-tab, hvis salg af TDC går igennem: Så meget vil de sælge deres ejer-andel for