Dansk Devoteam-profil trækker stikket og siger op: "Jeg har været spændt hårdt for i syv år, så de næste to måneder vil jeg holde sommerferie"

Søren Bronnée Sørensen stopper hos Devoteam. Efter snart syv år i selskabet har han besluttet sig for at få en ny start. Det kan både være i Danmark eller i udlandet. Han er også åben for bestyrelsesarbejde. I første omgang står den dog på sommerferie for den nybagte morfar. "Jeg har før arbejdet i Schweiz, og jeg vil gerne ud igen, hvis det rigtige match er der, men det kan også sagtens være en anden dansk eller nordisk virksomhed," lyder det.

Artikel top billede

Søren Bronnée Sørensen ses yderst til venstre.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Indblik i hvorfor Søren Bronnée Sørensen stopper hos Devoteam
  • Find ud af hvordan han vil bruge fremtiden
  • Indsigt i Søren Bronnée Sørensens planer for jobsøgningen
  • Se hvilken type job han går efter
723
3:45 min
Det danske konsulenthus Devoteam mister ved udgangen af juni en stor profil.

Selskabets viceadministrerende partner, Søren Bronnée Sørensen, har sagt op og har sin sidste arbejdsdag 28. juni.

Det bekræfter han over for Computerworld.

Læses lige nu

    Netcompany A/S

    Data Management Consultant

    Midtjylland

    Danoffice IT

    Netværksarkitekt med kundeflair

    Midtjylland

    Økonomistyrelsen

    IT-arkitekt med fokus på integrationer

    Københavnsområdet

    Capgemini Danmark A/S

    Open Application (Denmark)

    Københavnsområdet

    Annonceindlæg tema

    Identity & Access Management er blevet rygraden i digital sikkerhed

    Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 15. marts 2026 ansat Jouni Salo som Account Manager for Sverige. Han skal især beskæftige sig med med at styrke Renewtechs nordiske tilstedeværelse med fokus primært på det svenske marked. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos GoGift. Han har tidligere beskæftiget sig med udvikling af salgsaktiviter og kunderelationer på tværs af flere markeder. Nyt job

    Jouni Salo

    Renewtech ApS

    Pentos har pr. 2. juni 2025 ansat Erik Ebert som Country Manager. Han skal især beskæftige sig med udvidelsen af Pentos til Danmark og Norden. Det kræver bl.a. etablering af et lokalt leverance team og SAP Partnerskab. Han kommer fra en stilling som Senior Director hos Effective People. Han har tidligere beskæftiget sig med HR systemer baseret på SAP SuccessFactors hos en række danske større og mellemstore virksomheder. Nyt job

    Erik Ebert

    Pentos

    Renewtech ApS har pr. 1. marts 2026 ansat Emil Holme Fisker som Customer Service Specialist. Han skal især beskæftige sig med at levere høj kvalitets kundeservice og hjælpe Renewtechs kunder med at få de rette løsninger til deres behov. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos Camro A/S. Han er uddannet som salgselev hos Camro A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med at udvikle gode kunderelationer, opsøgende salg og udvikling af salgsaktiviteter. Nyt job

    Emil Holme Fisker

    Renewtech ApS