Her er hele listen:Sådan klarer 50 danske it-virksomheder sig i Computerworlds store image-undersøgelse

Artikel top billede

Bankdata skifter topchef: Her er den nye boss

Claus Hjort Bjerre er færdig som topchef for Bankdata, men han fortsætter i direktion. Den nye Bankdata-boss er hentet hos JP/Politikens Hus.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Se Bankdatas nye direktør her
  • Indblik i organisationsændringerne Hos Bankdata
450
2:15 min
Efter to år og seks måneder i jobbet som administrerende direktør stopper Claus Hjort Bjerre som øverste chef Bankdata.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Gigant-distributøren Also kunne sidste år præsentere en historisk omsætning på 10 milliarder kroner, men nu skuffer toplinjen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Stor undersøgelse: Mange virksomheder ramt af ransomware-angreb betaler løsesum trods no pay-politik

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Dansk Schrems II-ekspert: Der er alvorlige mangler i dataaftalen mellem EU og USA

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Her er hele listen: Sådan klarer 50 danske it-virksomheder sig i Computerworlds store image-undersøgelse

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Med ny direktør ved roret vinder Microsoft for femte år i træk Image-undersøgelsen: "Vi arbejder altid på at blive bedre, og jeg har fire fokuspunkter"