Artikel top billede

(Foto: NNIT/Pernille Greve)

NNIT tegner ny aftale på trecifret millionbeløb med Danmarks Apotekerforening

NNIT forsætter med at stå bag drift og videreudvikling af PharmaNet, systemet for Danmarks Apotekerforening, i de næste fire. Forlængelsen indbringer NNIT et mindre trecifret millionbeløb over de næste fire år.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Indblik i NNIT's nye kontrakt med Danmark Apotekerforening
  • Se værdien af aftalen
  • Få overblik over de nye aftaler NNIT har indgået i de seneste måneder
505
2:45 min
Det vælter ind med nye aftaler til NNIT i denne tid.

To dage efter NNIT forlængede aftalen med den danske medicinalgigant Lundbeck, så partnerskabet kommer til at vare i 20 år, forlænger NNIT også samarbejdet med Danmarks Apotekerforening i fire år.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

"Et tillidsbrud" fra Microsoft: I denne populære Windows-funktion kan man logge ind med et udløbet password

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Microsoft vil opbevare nødkopier af sin kildekode centralt sted i Europa: Her skal kildekoden ligge

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

André Rogaczewski efter stærkt regnskab: "Vi har noget, som er ekstremt relevant i den tid, som vi lever i"

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Stort antal servere sårbare over for alvorligt sikkerhedshul i SAP-system

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Her er Microsofts fem vigtigste løfter til Europa: Vil modstå Trump og indsætte særlig europæisk bestyrelse


White paper
Tidsbegrænset kampagne: Overvejer du at udskifte eller tilføje printere i din forretning? Vi kan tilbyde én eller flere maskiner gratis