"Det er ikke sundt at implementere ERP. I mit seneste ERP-projekt brugte jeg næsten 15.000 kroner på slik og kage og tog syv kilo på"

"I mit seneste ERP-projekt brugte jeg næsten 15.000 kroner på slik og kage. Mit skab var fyldt til randen med citronmåner. Det var virkelig ulækkert."

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
I mit seneste ERP-projekt brugte jeg næsten 15.000 kroner på slik og kage. Mit skab var fyldt til randen med citronmåner. Det var virkelig ulækkert.

Jeg tog syv kilo på. Det gør jeg altid i de ERP-projekter, jeg har været med til. Du bestiller mad udefra og arbejder til sent. Klokken 21 kan kroppen ikke mere, og så kan du fylde benzin på i form af sukker.

Det er ikke sundt at implementere ERP.

Jeg har tabt kiloene igen. Men man mærker sådan et projekt på kroppen, for du skal have godt

Annonceindlæg tema

Identity & Access Management er blevet rygraden i digital sikkerhed

Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.

Navnenyt fra it-Danmark

Netip A/S har pr. 1. februar 2026 ansat Henrik Mejnhardt Nielsen som ny kollega til Product Sales Teamet i Herlev. Han kommer fra en stilling som Business Development Manager hos Arrow. Nyt job
Comsystem A/S har pr. 15. april 2026 ansat Iver Jakobsen som Technical Key Account Manager. Han skal især beskæftige sig med teknisk løsningssalg. Iver Jakobsen har 25 års erfaring fra TelCo-branchen. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos E.ON Drive ApS. Han har tidligere beskæftiget sig med rådgivning og løsningssalg. Nyt job

Iver Jakobsen

Comsystem A/S

IFS Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Marlene Gudman som HR Business Partner. Hun skal især beskæftige sig med HR i Danmark og Norden og lede udvalgte internationale HR-projekter. Hun kommer fra en stilling som Nordic Lead HR Business Partner hos Salesforce. Hun har tidligere beskæftiget sig med international HR med fokus på udvikling af og udfordringer i HR ud fra et forretningsperspektiv. Nyt job

Marlene Gudman

IFS Danmark A/S

Renewtech ApS har pr. 1. marts 2026 ansat Emil Holme Fisker som Customer Service Specialist. Han skal især beskæftige sig med at levere høj kvalitets kundeservice og hjælpe Renewtechs kunder med at få de rette løsninger til deres behov. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos Camro A/S. Han er uddannet som salgselev hos Camro A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med at udvikle gode kunderelationer, opsøgende salg og udvikling af salgsaktiviteter. Nyt job

Emil Holme Fisker

Renewtech ApS