Visma og Netcompany vinder kæmpe Microsoft-kontrakt hos det offentlige til 300 millioner kroner

Visma og Netcompany overtager udviklingen af alle forretningssystemer hos Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering i kæmpekontrakt til op mod 300 millioner kroner.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Netcompany og Visma nye kæmpekontrakt med det offentlige
424
2:15 min
Visma og Netcompany får i de kommende år til opgave at udvikle og passe det komplekse setup af forretningsystemer, som Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering i dag anvender.

Netcompany A/S

Test Consultant

Midtjylland

Forsvarsministeriets Regnskabsstyrelse

Datadesigner

Nordjylland

Netcompany A/S

Linux Operations Engineer

Københavnsområdet

Navnenyt fra it-Danmark

Renewtech ApS har pr. 1. februar 2026 ansat Kirsten Skriver som Warehouse Team Lead. Hun skal især beskæftige sig med udviklingen af det globale lagersetup hos Renewtech. Hun kommer fra en stilling som Lagerchef hos BORG Automotive Reman A/S. Nyt job

Kirsten Skriver

Renewtech ApS

Adeno K/S har pr. 2. februar 2026 ansat Kia Harding Martinussen som ServiceNow Expert. Hun kommer fra en stilling som Principal Consultant hos Devoteam A/S. Nyt job