Hjælp os med at gøre Computerworld.dk bedre - vi har brug for din ærlige mening

Vær med i Computerworlds læserundersøgelse. Det tager kun fem minutter, og din mening er med til at gøre sitet bedre. Du deltager lige her.

Artikel top billede

(Foto: Mikkel Wenzel Andreasen)

Er der én ting, som man lærer af at arbejde med teknologi, er det, at intet produkt klarer mødet med brugerne uden overraskelser.

Det samme gælder Computerworld.

Derfor har vi brug for din hjælp til at bedømme indholdet på Computerworld.dk - og hjælpe os til at blive endnu bedre.

Uanset om du er fast læser eller blot besøger os af og til, har vi brug for din bedømmelse i vores læserundersøgelse.

Selve undersøgelsen tager blot fem minutter og indeholder kun 13 spørgsmål - og du deltager selvfølgeligt anonymt.

Klik her for at deltage i undersøgelsen og hjælp redaktionen med at gøre Computerworld.dk bedre

På forhånd tak for hjælpen

Lars Jacobsen, chefredaktør
Computerworld

Navnenyt fra it-Danmark

Norriq Danmark A/S har pr. 1. januar 2026 ansat Morten Kronborg som Consultant ERP. Han skal især beskæftige sig med hjælp og rådgivning af kundernes handels-forretningsprocesser indenfor salg og indkøb. Han kommer fra en stilling som Digital Forretningskonsulent hos Gasa Nord Grønt. Han er uddannet speditør og har bevæget sig ind i handelsvirksomheder hvor han endte med ansvar for ERP-løsninger. Han har tidligere beskæftiget sig med at være ansvarlig for implementering og drift af IT-projekter. Nyt job

Morten Kronborg

Norriq Danmark A/S

Immeo har pr. 1. marts 2026 ansat Theo Lyngaa Hansen som Consultant. Han kommer fra en stilling som Data Manager hos IDA. Han er uddannet i Business Administration & Data Science. Nyt job