Artikel top billede

(Foto: Netcompany/Simon Læssøe)

Top-direktører, ministeren, mere end 1.000 planter og 50 kunstværker: Kom med inden for i Netcompanys 24.000 kvadratmeter nye store domicil

Tag med Computerworld til ‘Grand Opening’ af Netcompanys nye hovedkontor og se, hvordan Netcompany har indrettet sig. Se alle billederne..

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Tag med indenfor i Netcompanys nye hovedkvarter.
132
0:45 min
24.000 kvadratmeter, fem etager, 90 mødelokaler, 1.600 medarbejdere med plads til flere, et "well-being-room", der kan bruges som bederum og afslapning samt 1.000 planter og 50 kunstværker til at pynte gangene og de åbne kontorlokaler.

Det er tallene, der skal danne ramme om hverdagen for Netcompanys mange ansatte på IT-selskabets nye hovedkontor på Christianshavn i København.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Microsoft klar med nye løfter og særlige produkter til Europa: Se de nye cloud-løsninger og en række særligt udvalgte partnere

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Tre vigtige nedslagspunkter fra Folkemødet: To store temaer overskyggede alt andet

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Står tilbage med regningen: Itm8 taber klagesag over million-kontrakt til Atea med et brag

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Banedanmark udskyder igen kæmpe SAP-projekt efter problemer: Bliver mere end to år forsinket

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Mens andre fravælger amerikanske cloudtjenester, er MobilePay rykket til Microsoft Azure: "Geopolitik er først nu blevet top of mind"