Artikel top billede

Tidligere landechef for SAP og Dell, Jørn Bo Jacobsen, har fået nyt job

Jørn Bo Jacobsen, tidligere landechef for de relativt store salgsorganisationer hos SAP og Dell, har fået nyt job som landechef for salgsorganisation med ni mand.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Her er Jørn Bo Jacobsens nye job
230
1:15 min
Jørn Bo Jacobsen downsizer en kende i sit nye job.

Han er tidligere landechef for SAP i Danmark gennem godt fem år, hvor han var ansat frem til juni 2023. Før det var han landechef for Dell i Danmark i en kort periode på godt et år.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Vil fyre tusindvis af ansatte globalt: Nu reagerer Microsofts danske organisation med 800 medarbejdere

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Staten binder sig med ny aftale til Microsoft i usædvanlig lang tid - og det er der en særlig årsag til

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Pengene vælter ud af den danske Dynamics-kæmpe Cepheo i selskabets andet leveår - men forretningen buldrer frem

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Du skal opdatere hurtigst muligt: Alvorlig sårbarhed opdaget i Citrix-software

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Danske pensionsselskaber står til historisk milliard-tab, hvis salg af TDC går igennem: Så meget vil de sælge deres ejer-andel for