Hjemmeværnet søger ny leverandør til sin hjemmeside: Står klar med 150 millioner kroner

Hjemmeværnet søger ny leverandør til sin hjemmeside i de kommende op til otte år, hvor værnet har 'en vision' om at flytte hele sit system-kompleks over i en fuld SaaS-løsning.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Hjemmeværnets jagt efter ny leverandør til sin hjemmeside.
  • Se hvad opgaverne omfatter.
404
2:15 min
Hjemmeværnet søger ny leverandør til sin hjemmeside samt underliggende systemer og står klar med 150 millioner kroner til opgaven.

Læses lige nu

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 1. marts 2026 ansat Emil Holme Fisker som Customer Service Specialist. Han skal især beskæftige sig med at levere høj kvalitets kundeservice og hjælpe Renewtechs kunder med at få de rette løsninger til deres behov. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos Camro A/S. Han er uddannet som salgselev hos Camro A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med at udvikle gode kunderelationer, opsøgende salg og udvikling af salgsaktiviteter. Nyt job

    Emil Holme Fisker

    Renewtech ApS

    Lector ApS har pr. 2. februar 2026 ansat Jacob Pontoppidan som Sales Executive i Lectors TeamShare gruppe. Jacob skal især beskæftige sig med vækst af TeamShare med fokus på kommerciel skalering, mersalg og en stærk go to market eksekvering. Jacob har tidligere beskæftiget sig med salg og forretningsudvikling i internationale SaaS virksomheder. Nyt job

    Jacob Pontoppidan

    Lector ApS