Artikel top billede

Nyt nyhedsbrev fra Computerworld

Computerworld giver dig fra i dag et moderne, indholdsrigt nyhedsbrev to gange om dagen direkte i din indbakke.

Hver dag publicerer Computerworld massevis af it-nyheder fra ind- og udland.

Vi ved godt, at du som læser ikke kan sidde limet til skærmen hele dagen, og derfor samler og prioriterer vi to gange om dagen - klokken 11.00 og 16.00 - de væsentligste historier i et nyhedsbrev, der bliver sendt direkte til din indbakke.

Det har vi gjort hver dag i de sidste mange år, og faste modtagere vil vide, at nyhedsbrevets visuelle udtryk kun har ændret sig ganske lidt i de mange år.

Selvom der er et godt ordsprog, der lyder "If it ain't broke, don't fix it," har vi nu alligevel efter modne overvejelser valgt at indføre et mere tidssvarende design.

Indholdet er stadig det samme - de væsentligste it-historier fra ind- og udland - men overskueligheden er forbedret.

Samtidig får du nu også et bedre overblik over aktuelle blog-indlæg, debatter, whitepapers, gallerier og temaer.

Her kan du se et eksempel på, hvordan det nye nyhedsbrev tager sig ud - klik for stor størrelse:

100

computerworld.dk/nyhedsbreve kan du tilmelde Computerworlds daglige nyhedsbrev.

På siden får du også adgang til vores specialnyhedsbreve, der udkommer fast en gang om ugen: Computerworld Security, Computerworld Technology og Computerworld Executive. Specialnyhedsbrevene holder dog nogle ugers sommerferie, men er alle tilbage i august.

Selvom vi har testet det nye nyhedsbrev-design grundigt inden lanceringen, hører vi meget gerne fra dig omkring fejl og forslag til forbedringer.

God læsning.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Hewlett-Packard ApS
Udvikling og salg af software, hardware, konsulentydelser, outsourcing samt service og support.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025: Her er truslerne – og sådan beskytter du dine kritiske data

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

19. august 2025 | Læs mere


Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere






White paper
Tidsbegrænset kampagne: Overvejer du at udskifte eller tilføje printere i din forretning? Vi kan tilbyde én eller flere maskiner gratis