Nu kan du få hele Computerworld på din iPhone

Computerworlds nyheder, perspektiver, debatter og meget mere bliver nu tilgængelige på din iPhone.

Artikel top billede

I tre årtier har Computerworld skrevet nyheder, baggrund og perspektiv om digitaliseringens betydning for borgerne og erhvervslivet, og om de mennesker og virksomheder, der har formet den.

Nu lancerer Computerworld mediets første app til iPhone, så du kan tage din digitale videns- og nyhedsbank med på farten.

Computerworlds app rummer de nyeste artikler fra Computerworld.dk og giver adgang til mere end 65.000 artikler i arkivet.

Du kan desuden finde de flotteste gallerier, de nyeste it-job og de seneste debatter fra Computerworld.dk.

Det er alt sammen præsenteret attraktivt i et brugervenligt design og reklamefrit miljø. Computerworld app til iPhone koster 12 kroner om måneden eller 99 kroner for et helt års abonnement. 

Applikationen er udviklet fra bunden af IDG's egen udviklingsafdeling, og vi har valgt at lægge ud med en app til Apples iPhone-platform, da vores besøgstal viser, at langt hovedparten af vores brugere benytter den platform. 
 
Du kan læse mere om den nye app her.

Læses lige nu

    Navnenyt fra it-Danmark

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. juli 2026 ansat Nanna-Louise Aae Kudahl som Project Manager. Hun skal især beskæftige sig med drive vores Business Central-projekter i samarbejde med resten af sine nye kollegaer i ERP. Hun kommer fra en stilling som Product Manager hos KMD A/S. Hun er uddannet på Aalborg Universitet i kommunikation og Digitale Medier og har en kandidat i IT-ledelse. Nyt job

    Nanna-Louise Aae Kudahl

    Norriq Danmark A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 2. februar 2026 ansat Vlad-Andrei Fagarasan som Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med moderne dataplatforme og arkitekturer hvilket er med til at sikre at vi fortsat tilbyder vores kunder skræddersyede løsninger. Han har tidligere beskæftiget sig med BI- og dataprojekter i både privat og offentlig regi. Nyt job

    Vlad-Andrei Fagarasan

    Norriq Danmark A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Mahyar Farshi som Senior Developer. Han skal især beskæftige sig med omsætte vores kunders forretningsbehov til skræddersyede ERP-løsninger ved hjælp af den nyeste Microsoft-teknolog. Han kommer fra en stilling som Business Central Developer hos TRIMIT DK A/S. Han er uddannet hos Dansk teknologisk institut og har en bachelor degree hos Erhvervsakademiet Lillebælt. Nyt job

    Mahyar Farshi

    Norriq Danmark A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. december 2025 ansat Thomas Harboe Hald som Director Commercial Excellence. Thomas skal især beskæftige sig med opbygge og lede vores nye Customer Excellence Office. Thomas kommer fra en stilling som Partner hos Deloitte. Thomas er uddannet hos Copenhagen Business School som Graduate Diploma in Business Administration, Sales & Marketing. Thomas har tidligere beskæftiget sig med digital transformation, IT-strategi, ERP og forretningsudvikling. Nyt job

    Thomas Harboe Hald

    Norriq Danmark A/S