Nu kan du få hele Computerworld på din iPhone

Computerworlds nyheder, perspektiver, debatter og meget mere bliver nu tilgængelige på din iPhone.

Artikel top billede

I tre årtier har Computerworld skrevet nyheder, baggrund og perspektiv om digitaliseringens betydning for borgerne og erhvervslivet, og om de mennesker og virksomheder, der har formet den.

Nu lancerer Computerworld mediets første app til iPhone, så du kan tage din digitale videns- og nyhedsbank med på farten.

Computerworlds app rummer de nyeste artikler fra Computerworld.dk og giver adgang til mere end 65.000 artikler i arkivet.

Du kan desuden finde de flotteste gallerier, de nyeste it-job og de seneste debatter fra Computerworld.dk.

Det er alt sammen præsenteret attraktivt i et brugervenligt design og reklamefrit miljø. Computerworld app til iPhone koster 12 kroner om måneden eller 99 kroner for et helt års abonnement. 

Applikationen er udviklet fra bunden af IDG's egen udviklingsafdeling, og vi har valgt at lægge ud med en app til Apples iPhone-platform, da vores besøgstal viser, at langt hovedparten af vores brugere benytter den platform. 
 
Du kan læse mere om den nye app her.

Læses lige nu

    Annonceindlæg fra Computerworld

    Udsolgt succes rykker i større rammer og offentliggør stjerneprogram

    Computerworlds Cloud & AI Festival tager konsekvensen af sin egen succes

    Økonomistyrelsen

    IT-arkitekt med fokus på integrationer

    Københavnsområdet

    AL Sydbank A/S (tidligere Arbejdernes Landsbank)

    Tech Lead til Datacenter Operations

    Københavnsområdet

    Navnenyt fra it-Danmark

    Henrik Vittrup Zoega, projektkoordinator hos Departementet for Fiskeri, Fangst, Landbrug og Selvforsyning, Grønland, har pr. 22. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Syddansk Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Henrik Vittrup Zoega

    Departementet for Fiskeri, Fangst, Landbrug og Selvforsyning, Grønland

    Guardsix har pr. 1. april 2026 ansat Annbritt Andersen som Global Chief Revenue Officer (CRO). Hun skal især beskæftige sig med at geare organisationen til en markant skalering i Europa. Hun har tidligere beskæftiget sig med globale kommercielle strategier for nogle af branchens allerstørste spillere, herunder Microsoft. Nyt job
    Norriq Danmark A/S har pr. 1. januar 2026 ansat Morten Kronborg som Consultant ERP. Han skal især beskæftige sig med hjælp og rådgivning af kundernes handels-forretningsprocesser indenfor salg og indkøb. Han kommer fra en stilling som Digital Forretningskonsulent hos Gasa Nord Grønt. Han er uddannet speditør og har bevæget sig ind i handelsvirksomheder hvor han endte med ansvar for ERP-løsninger. Han har tidligere beskæftiget sig med at være ansvarlig for implementering og drift af IT-projekter. Nyt job

    Morten Kronborg

    Norriq Danmark A/S

    IFS Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Marlene Gudman som HR Business Partner. Hun skal især beskæftige sig med HR i Danmark og Norden og lede udvalgte internationale HR-projekter. Hun kommer fra en stilling som Nordic Lead HR Business Partner hos Salesforce. Hun har tidligere beskæftiget sig med international HR med fokus på udvikling af og udfordringer i HR ud fra et forretningsperspektiv. Nyt job

    Marlene Gudman

    IFS Danmark A/S