Nu kan du få hele Computerworld på din iPhone

Computerworlds nyheder, perspektiver, debatter og meget mere bliver nu tilgængelige på din iPhone.

Artikel top billede

I tre årtier har Computerworld skrevet nyheder, baggrund og perspektiv om digitaliseringens betydning for borgerne og erhvervslivet, og om de mennesker og virksomheder, der har formet den.

Nu lancerer Computerworld mediets første app til iPhone, så du kan tage din digitale videns- og nyhedsbank med på farten.

Computerworlds app rummer de nyeste artikler fra Computerworld.dk og giver adgang til mere end 65.000 artikler i arkivet.

Du kan desuden finde de flotteste gallerier, de nyeste it-job og de seneste debatter fra Computerworld.dk.

Det er alt sammen præsenteret attraktivt i et brugervenligt design og reklamefrit miljø. Computerworld app til iPhone koster 12 kroner om måneden eller 99 kroner for et helt års abonnement. 

Applikationen er udviklet fra bunden af IDG's egen udviklingsafdeling, og vi har valgt at lægge ud med en app til Apples iPhone-platform, da vores besøgstal viser, at langt hovedparten af vores brugere benytter den platform. 
 
Du kan læse mere om den nye app her.

Læses lige nu

    Event: Platform X 2026: Forretning, teknologi og transformation

    It-løsninger | København V

    Mød verdens stærkeste og mest effektive platforme der driver den digitale transformation samlet i København - og dyk ned i den nyeste teknologi.

    27 maj 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Immeo har pr. 1. marts 2026 ansat Theo Lyngaa Hansen som Consultant. Han kommer fra en stilling som Data Manager hos IDA. Han er uddannet i Business Administration & Data Science. Nyt job
    Mohamed El Haddaoui, er pr. 7. april 2026 ansat hos Dafolo A/S som IT-systemudvikler. Han skal især beskæftige sig med udviklingsopgaver relateret til Brugerklubben SBSYS. Han er nyuddannet datamatiker og har erfaring med udvikling af REST API'er og integreret databaser. Nyt job

    Mohamed El Haddaoui

    Dafolo A/S

    Thomas Nakai, Product Owner hos Carlsberg, har pr. 27. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Thomas Nakai

    Carlsberg

    Pentos har pr. 2. juni 2025 ansat Jonas Kyhnau som Seniorkonsulent. Han skal især beskæftige sig med at rådgive virksomheder om HR digitalisering og implementering af SAP SuccessFactors og SmartRecruiters. Han kommer fra en stilling som Seniorkonsulent og PMO lead hos Gavdi. Han er uddannet Cand.merc Human Resource Management fra Copenhagen Business School. Han har tidligere beskæftiget sig med med Onboarding, Employee Central (Core HR). Nyt job

    Jonas Kyhnau

    Pentos