Nu kan du få hele Computerworld på din iPhone

Computerworlds nyheder, perspektiver, debatter og meget mere bliver nu tilgængelige på din iPhone.

Artikel top billede

I tre årtier har Computerworld skrevet nyheder, baggrund og perspektiv om digitaliseringens betydning for borgerne og erhvervslivet, og om de mennesker og virksomheder, der har formet den.

Nu lancerer Computerworld mediets første app til iPhone, så du kan tage din digitale videns- og nyhedsbank med på farten.

Computerworlds app rummer de nyeste artikler fra Computerworld.dk og giver adgang til mere end 65.000 artikler i arkivet.

Du kan desuden finde de flotteste gallerier, de nyeste it-job og de seneste debatter fra Computerworld.dk.

Det er alt sammen præsenteret attraktivt i et brugervenligt design og reklamefrit miljø. Computerworld app til iPhone koster 12 kroner om måneden eller 99 kroner for et helt års abonnement. 

Applikationen er udviklet fra bunden af IDG's egen udviklingsafdeling, og vi har valgt at lægge ud med en app til Apples iPhone-platform, da vores besøgstal viser, at langt hovedparten af vores brugere benytter den platform. 
 
Du kan læse mere om den nye app her.

Computerworld Events

Vi samler hvert år mere end 6.000 deltagere på mere end 70 events for it-professionelle.

Ekspertindsigt – Lyt til førende specialister og virksomheder, der deler viden om den nyeste teknologi og de bedste løsninger.
Netværk – Mød beslutningstagere, kolleger og samarbejdspartnere på tværs af brancher.
Praktisk viden – Få konkrete cases, værktøjer og inspiration, som du kan tage direkte med hjem i organisationen.
Aktuelle tendenser – Bliv opdateret på de vigtigste dagsordener inden for cloud, sikkerhed, data, AI og digital forretning.

It-løsninger | Nordhavn

SAP Excellence Day 2026

Få konkrete erfaringer med S/4HANA, automatisering og AI i praksis. Hør hvordan danske virksomheder realiserer gevinster og etablerer effektive SAP-løsninger. Vælg fysisk deltagelse hos SAP eller deltag digitalt.

Infrastruktur | København

Datacenterstrategi 2026

Denne konference bidrager med viden om, hvordan du balancerer cloud, on-premise og hybrid infrastruktur med fokus på kontrol, compliance og forretning.

Sikkerhed | Aarhus C

Identity Festival 2026 - Aarhus

Er du klar til en dag, der udfordrer din forståelse af, hvad Identity & Access Management kan gøre for din organisation? En dag fyldt med indsigt, inspiration og løsninger, der sætter kursen for, hvordan vi arbejder med IAM i de kommende år.

Se alle vores events inden for it

Navnenyt fra it-Danmark

Lector ApS har pr. 5. januar 2026 ansat Per Glentvor som Seniorkonsulent i LTS-gruppen. Per skal især beskæftige sig med med videreudvikling af Lectors løsning til automatisering og forenkling af toldprocesser. Per kommer fra en stilling som freelancekonsulent. Per har tidligere beskæftiget sig med løsninger indenfor trading, løsninger til detail, mobil samt logistik. Nyt job

Per Glentvor

Lector ApS

Idura har pr. 1. januar 2026 ansat Lars Mørch, 54 år,  som VP of Sales. Han skal især beskæftige sig med Iduras salgsorganisation, implementere en ny go-to-market-model og sikre udviklingen af virksomhedens identitetsplatform. Han kommer fra en stilling som Regional Vice President hos Avallone. Han er uddannet på CBS og har en BA i Organization & Innovation. Han har tidligere beskæftiget sig med internationalt SaaS-salg og forretningsudvikling fra både scale-ups og globale teknologivirksomheder. Nyt job

Lars Mørch

Idura