Stibo-koncernens overskud er blevet barberet ned med 28 procent - men resultatet er stadig "tilfredsstillende"

Bundlinjen hos Stibo-koncernen er faldet med 9 millioner kroner. Men set i lyset af det faktum, at kunderne går fra at købe licenser til abonnementer, så er resultatet tilfredsstillende, lyder det fra direktøren.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Indblik i Stibo-koncernens seneste regnskab
  • Hvorfor resultatet er tilfredsstillende
  • Hvor den nye direktør kom fra
267
1:30 min
Over en fjerdedel af Stibo-koncernens overskud er forsvundet.

Læses lige nu

    Annonceindlæg tema

    Identity & Access Management er blevet rygraden i digital sikkerhed

    Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 1. februar 2026 ansat Mads Linné Kaasgaard, 31 år,  som Marketing Specialist. Han skal især beskæftige sig med med at løfte Renewtechs brand og kommunikation yderligere ud globalt. Han kommer fra en stilling som Marketing Manager hos Induflex A/S. Han er uddannet fra Aalborg Universitet og har en Cand. Merc. i Sprog & International Virksomhedskommunikation. Nyt job

    Mads Linné Kaasgaard

    Renewtech ApS

    netIP har pr. 1. januar 2026 ansat Michael Kjøgx som Systemkonsulent ved netIP's kontor i Esbjerg. Han kommer fra en stilling som Konsulent hos Blue Byte og før da ATEA og XPconsult. Nyt job