7N-direktør Jeppe Hedaa jubler: "Vi har passeret en milliard kroner i omsætning"

Interview: Jeppe Hedaa, 7N-direktør melder, at 7N nu har passeret en omsætning på en milliard kroner. "Min CFO siger, at der nu er faktureret for over en milliard kroner, og at vi ikke er færdig med at tælle op." Dermed leverer Jeppe Hedaa milliardomsætningen, som han spåede forkert i 2018, et år senere.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Indsigt i det endnu ikke offentliggjorte regnskab for 7N for 2019
  • Derfor vil Jeppe Hedaa godt gå planken ud i forhold til milliardomsætning
  • Læs om Jeppe Hedaas fejlskud for regnskabsåret 2018, hvor han allerede spåede en milliardomsætning
  • Her er opskriften på 7N's succes ifølge Jeppe Hedaa
  • Om ambitionerne for de næste år
1.427
7:15 min
"Regnskabsafdelingen har talt fakturaerne op for 2019, og vi har passeret en milliard kroner i omsætning."

Det er den kontante udmelding fra Jeppe Hedaa, direktør hos det danske it-konsulenthus 7N.

Selvom regnskabet for 2019 endnu ikke er lukket helt endnu, er der ifølge Jeppe Hedaa ingen tvivl om, at milliardmilepælen er i hus.

Læses lige nu

    Annonceindlæg fra Kommando

    Identity: Kortere levetid på certifikater øger risikoen for nedbrud

    Digitale certifikater er fundamentet for tillid. Nu ændres vilkårene, og der stilles helt nye krav til, hvordan I arbejder med overblik og styring.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Alexander Hoffmann, SVP, Technology & IT hos GlobalConnect, er pr. 1. maj 2026 forfremmet til EVP, Tech, IT & Security. Han skal fremover især beskæftige sig med at lede den fortsatte udvikling af en mere integreret og software-drevet infrastrukturplatform. Forfremmelse

    Alexander Hoffmann

    GlobalConnect

    Renewtech ApS har pr. 1. april 2026 ansat Boris Sudar som Senior IT Specialist. Han skal især beskæftige sig med at sikre, at Renewtech cloudbaseret infrastruktur fortsætter på sit højeste niveau, mens han også skal drive system udvikling. Han kommer fra en stilling som Senior IT Specialist hos Eurowind Energy. Han har tidligere beskæftiget sig med Microsoft 365, Intune og sikker endepunktsstyring for hybrid og cloudbaseret infrastrukturer. Nyt job

    Boris Sudar

    Renewtech ApS

    Sharp Consumer Electronics har pr. 1. april 2026 ansat Daniel Eriksson som salgsdirektør for de nordiske lande. Han skal især beskæftige sig med at accelerere virksomhedens vækst i Norden. Han kommer fra en stilling som nordisk salgsdirektør hos Hisense. Han har tidligere beskæftiget sig med detailhandel, kommerciel strategi og markedsudvidelser med bemærkelsesværdige resultater til følge. Nyt job

    Daniel Eriksson

    Sharp Consumer Electronics