“Hos Triband er det altså vigtigt at være sjov, og det til et punkt, hvor det er en intern kamp at være den sjoveste. Den kamp mener jeg naturligvis, at jeg vinder.”

Nu skal man jo ikke dømme på folk på baggrund af deres begejstring for Microsoft Office, men hos Triband er det altså vigtigt at være sjov, og det er til et punkt, hvor det er en intern kamp at være den sjoveste.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Vores spil hedder What The Golf, men det har ikke meget med golf at gøre. Det er måske i virkeligheden et spil for folk, der ikke rigtigt bryder sig om golf.

Den oprindelig ide var at udvikle et minigolf-spil, men undervejs i processen får vi hele tiden nye skøre indfald, der er sjovere. Det ene øjeblik vil vi skabe et bilspil , men pludselig får vi en ny ide, og på et tidspunkt, når vi et punkt, hvor vi ikke kan holde styr på det hele mere.

Herfra begynder vores sindssyge bare at løbe a

Læses lige nu

    Annonce

    Event: Computerworld Summit 2027 - Aarhus

    Digital transformation | Aarhus C

    Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 250 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i København viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

    25. maj 2027 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Sophie Dalsgaard Myhrmann, er pr. 1. september 2026 ansat hos Elbek & Vejrup A/S som Project Manager i Logistik & Produktion. Hun skal især beskæftige sig med projektledelse indenfor logistik og produktion. Hun er nyuddannet cand.it, i IT, kommunikation og Organisation fra Aarhus Univeristet. Nyt job

    Sophie Dalsgaard Myhrmann

    Elbek & Vejrup A/S

    LCG har pr. 1. september 2026 ansat Thomas Wong, 47 år,  som Director of Cyber & Risk Advisory. Han skal især beskæftige sig med Ansvar for at udvikle LCG’s rådgivning inden for cybersikkerhed, cyberrisiko og GRC. Han kommer fra en stilling som VP of security hos Atea. Nyt job
    IFS Danmark A/S har pr. 1. oktober 2026 ansat Annette Macsay Mostrup som Channel Manager Nordics. Annette skal især beskæftige sig med at udvikle og styrke IFS’ kanal- og forhandlerøkosystem i Norden. Annette kommer fra en stilling som Regional Partner Manager Nordics hos Keepit. Annette har tidligere beskæftiget sig med partnerudvikling og kanalstrategi i virksomheder som Citrix, VMware, Splunk og Zscaler. Nyt job

    Annette Macsay Mostrup

    IFS Danmark A/S

    Arctic Wolfs Network har pr. 1. september 2026 ansat Victor Dohlmann som Sales Director for Nordics. Nyt job

    Victor Dohlmann

    Arctic Wolfs Network