“Hos Triband er det altså vigtigt at være sjov, og det til et punkt, hvor det er en intern kamp at være den sjoveste. Den kamp mener jeg naturligvis, at jeg vinder.”

Nu skal man jo ikke dømme på folk på baggrund af deres begejstring for Microsoft Office, men hos Triband er det altså vigtigt at være sjov, og det er til et punkt, hvor det er en intern kamp at være den sjoveste.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Vores spil hedder What The Golf, men det har ikke meget med golf at gøre. Det er måske i virkeligheden et spil for folk, der ikke rigtigt bryder sig om golf.

Den oprindelig ide var at udvikle et minigolf-spil, men undervejs i processen får vi hele tiden nye skøre indfald, der er sjovere. Det ene øjeblik vil vi skabe et bilspil , men pludselig får vi en ny ide, og på et tidspunkt, når vi et punkt, hvor vi ikke kan holde styr på det hele mere.

Herfra begynder vores sindssyge bare at løbe a

Rambøll Management Consulting

Senior AI Engineer

Midtjylland

Netcompany A/S

Data Management Consultant

Københavnsområdet

Udlændinge- og Integrationsministeriet

It-projektleder med international sigte til Koncern IT

Københavnsområdet

Navnenyt fra it-Danmark

Immeo har pr. 16. marts 2026 ansat Honey Arora som Senior Manager. Han kommer fra en stilling som Data Product Owner hos Centrica Energy. Nyt job

Honey Arora

Immeo

WITRICS A/S har pr. 1. juli 2026 ansat Tim Meicker som Sales & Marketing Manager. Han skal især beskæftige sig med marketingstrategi, salgsaktiviteter, samt virksomhedens kommercielle vækst. Han kommer fra en stilling som projektansat hos WITRICS A/S. Han er uddannet BA (hons) Strategic Management og MBA fra Syddansk Universitet. Nyt job

Tim Meicker

WITRICS A/S

Immeo har pr. 1. maj 2026 ansat Sofie Amalie Buur som Consultant. Hun kommer fra en stilling som Frontend Engineer & UI/UX Designer hos Valyrion. Hun er uddannet Cand.it. Softwaredesign ved ITU. Nyt job
IFS Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Marlene Gudman som HR Business Partner. Hun skal især beskæftige sig med HR i Danmark og Norden og lede udvalgte internationale HR-projekter. Hun kommer fra en stilling som Nordic Lead HR Business Partner hos Salesforce. Hun har tidligere beskæftiget sig med international HR med fokus på udvikling af og udfordringer i HR ud fra et forretningsperspektiv. Nyt job

Marlene Gudman

IFS Danmark A/S