Netcompany og Convergens vinder centrale millionopgaver hos brugerklubben SBSYS

Rettet: Brugerklubbens SBSYS har skrevet under med Netcompany og Convergens om to rammeaftaler til en værdi, der tidligere blev estimeret til 140 millioner kroner.

Artikel top billede
Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Indsigt i de to rammeaftaler Netcompany netop har sikret sig
  • Hvilke leverandører Netcompany erstatter
  • Prisen for de to rammeaftaler
384
2 min
Rettet. Det fremgik tidligere, at det var Netcompany der havde sikret sig begge aftaler. Det var en fejl. Convergens er den anden it-leverandør, der har sikret sig en af de to rammeaftaler hos SBSYS.

Netcompany og Convergens har sikret sig to helt centrale opgaver hos den kommunale andelsbevægelse SBSYS.

Læses lige nu

    KMD A/S

    Compliance Officer

    Københavnsområdet

    Unik System Design A/S

    QA Engineer

    Sydjylland

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Cyberdivisionen søger IT-supporterelever til lokal IT på Garderkasernen i Høvelte

    Københavnsområdet

    Navnenyt fra it-Danmark

    Lars Jul Jakobsen, chefkonsulent hos Region Nordjylland, har pr. 28. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Lars Jul Jakobsen

    Region Nordjylland

    Adeno K/S har pr. 2. februar 2026 ansat Kia Harding Martinussen som ServiceNow Expert. Hun kommer fra en stilling som Principal Consultant hos Devoteam A/S. Nyt job