Artikel top billede

(Foto: GlobalConnect/Thomas Busk)

GlobalConnect vinder kæmpekontrakt til 750 millioner kroner: Bliver eneleverandør af WAN til staten og halvdelen af landets kommuner

GlobalConnect rydder bordet og bliver eneleverandør på en af årets helt store SKI-aftaler, 50.46 Datakommunikation/WAN, hvor selskabet sætter sig på alle fire udbudte del-aftaler. GlobalConnect bliver nu eneleverandør på aftalen til staten og halvdelen af landets kommuner.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om GlobalConnects nye kæmpe-aftale.
555
3 min
GlobalConnect sætter sig godt og grundigt på en af årets helt store ramme-aftaler fra SKI, nemlig 50.46 Datakommunikation/WAN til næsten 750 millioner kroner.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Tusindvis har alllerede kigget i de lækkede EDC-dokumenter efter hack: Sådan præsenterer hackerne dokumenterne

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Erhvervsstyrelsens CIO, Stine Hegelund Bertelsen, bliver ny topchef for STIL

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

EU klar med stor aftale: Nye cybersikkerhedskrav til virksomheder er lige om hjørnet

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Michael Meister færdig som topchef i Cibicom: Indsætter ny CEO

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Pleo-stifter Niccolo Perra er i Las Vegas, hvor AI er i sigtekornet lige nu - målet med AI er for Pleo helt klart