Corona-træt Martin Thorborg savner at komme ind på kontoret: 'Vi er mange, som er trætte af videomøder og af at sidde i sofaen med laptoppen"

Interview: Martin Thorborg synes, det er dødsygt at arbejde hjemmefra, og nu kan han mærke, at coronatrætheden rammer hans medarbejdere i Visma Dinero. “Vi går bare og venter på en melding om, at det ikke frarådes at møde ind. I det øjeblik møder i hvert fald Dinero ind igen med det samme,” siger han.

Artikel top billede

(Foto: Martin Thorborg)

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Sådan påvirker pandemien Visma Dinero lige nu
  • Sådan registrerer Martin Thorborg situation for firmaet og ham selv
1.146
5:45 min
Coronatrætheden har sneget sig ind i Martin Thorborgs Visma Dinero.

Selv synes han, det er ualmindelig dødsygt at arbejde hjemmefra, og han registrerer nu for første gang under pandemien, at hjemmearbejdet og situationen påvirker hele organisationen.

Annonceindlæg tema

Identity & Access Management er blevet rygraden i digital sikkerhed

Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.

Navnenyt fra it-Danmark

Netip A/S har pr. 1. februar 2026 ansat Henrik Mejnhardt Nielsen som ny kollega til Product Sales Teamet i Herlev. Han kommer fra en stilling som Business Development Manager hos Arrow. Nyt job
Renewtech ApS har pr. 1. februar 2026 ansat Kirsten Skriver som Warehouse Team Lead. Hun skal især beskæftige sig med udviklingen af det globale lagersetup hos Renewtech. Hun kommer fra en stilling som Lagerchef hos BORG Automotive Reman A/S. Nyt job

Kirsten Skriver

Renewtech ApS

netIP har pr. 20. januar 2026 ansat Darnell Olsen som Datateknikerelev ved netIP's kontor i Herning. Han har tidligere beskæftiget sig med diverse opgaver omkring biludlejning, da han har været ansat hos Europcar. Nyt job
Adeno K/S har pr. 2. februar 2026 ansat Kia Harding Martinussen som ServiceNow Expert. Hun kommer fra en stilling som Principal Consultant hos Devoteam A/S. Nyt job