Artikel top billede

Dansk it-virksomhed planlagde børsnotering for milliarder: Nu rammes den af heftig kritik fra tidligere ansatte

Anytech365, der har specialiseret sig i it-support, havde planer om en børsnotering til milliarder af kroner, men de planer hænger i en tynd tråd og nu bliver selskabets forretningsmodel mødt af kritik fra tidligere ansatte.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Få indblik i den kritik, der rammer Anytech365
418
2:15 min
Den danske it-virksomhed Anytech365, hvis stortanlagt børsplaner ser ud til at være tæt på at kuldsejle, bliver ifølge Børsen mødt af hård kritik fra tidligere ansatte.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

EU lancerer sin egen sårbarheds-database efter usikkerhed om CVE: Se den her

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Microsoft er dybt afhængig af Europa: Så meget fylder den europæiske del af selskabets samlede forretning

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

ERP-systemerne er under stor forandring: Topchef Mark Moffat satser på elitehold og åben arkitektur

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

EPJ-systemet Sundhedsplatformen er viklet ind i amerikansk software: Leverandøren bag lover driftssikkerhed selv under Trump

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Aarhus Kommune vil droppe Outlook, Excel og Word: Arbejder på langsigtet plan