Konkurrence: Vind billetter til stærk cloud-konference

Vind billetter til Computerworlds stærke Cloud Masterclass-konference den 28. august. Se her hvordan du nemt deltager.

Artikel top billede

Torsdag den 28. august slår Computerworld dørene op for årets stærkeste cloud-konference med både eksperter fra Microsoft, Amazon og IBM - samt cases fra Niels Hartvig / Umbraco, Chr. Hansen og Plesner Advokatfirma.

Det er her, du får ny viden inden for områder som:

  • Tendenser indenfor "cloud-computing"
  • Hvilke løsninger er mest modne?
  • Hvilke services bør der startes med?
  • Hvordan ændrer den "styrede" arkitektur sig i forhold til den "klondike" situation, hvor der lades stå til?
  • Hvilke licensmodeller benyttes, og hvordan brænder man (ikke) fingrene
  • Hvordan bør "governance" for it udvikle sig i takt med "cloudificeringen" af applikationslandskabet?
Du kan se den komplette talerliste her - og se hvorfor vi på Computerworld er rigtigt stolte af programmet.

Kom med gratis

Prisen for heldagsarrangementet er 2.495 kroner, men du har som cloud-interesseret Computerworld.dk-læser muligheden for at komme med helt gratis, når vi trækker lod om billetter til dagen.

Alt du skal gøre for at deltage er at sende Computerworlds redaktion en mail på adressen redaktionen@cw.dk. I mailen skal du skrive dit navn, din mail, et telefonnummer vi kan fange dig på og ikke mindst din titel og firma.

Vil du med? Så skynd dig at sende en mail. Konkurrencen løber til fredag den 22. august kl. 12.

Alle vindere får direkte besked.

Læses lige nu

    Annonceindlæg tema

    AI i bevægelse - forretning, agenter og potentiale

    I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Pinksky har pr. 1. maj 2026 ansat Alexander Skou Henkel, 39 år,  som Rådgivende konsulent. Han skal især beskæftige sig med optimering af forretningsprocesser i Microsoft platformen. Han kommer fra en stilling som IT forretningskonsulent hos Evobis ApS. Han har tidligere beskæftiget sig med forretningsudvikling i Microsoft platformen. Nyt job
    Pinksky ApS har pr. 1. maj 2026 ansat Dan Toft, 29 år,  som Rådgivende konsulent, Partner. Han skal især beskæftige sig med digitalisering med Microsoftplatformen. Han kommer fra en stilling som Microsoft 365 & SharePoint Specialist hos Evobis ApS. Han er uddannet datamatiker. Han har tidligere beskæftiget sig med Microsoft 365 og SharePoint udvikling. Nyt job

    Dan Toft

    Pinksky ApS

    Pentos har pr. 2. juni 2025 ansat Jonas Kyhnau som Seniorkonsulent. Han skal især beskæftige sig med at rådgive virksomheder om HR digitalisering og implementering af SAP SuccessFactors og SmartRecruiters. Han kommer fra en stilling som Seniorkonsulent og PMO lead hos Gavdi. Han er uddannet Cand.merc Human Resource Management fra Copenhagen Business School. Han har tidligere beskæftiget sig med med Onboarding, Employee Central (Core HR). Nyt job

    Jonas Kyhnau

    Pentos