Konkurrence: Vind billetter til stærk cloud-konference

Vind billetter til Computerworlds stærke Cloud Masterclass-konference den 28. august. Se her hvordan du nemt deltager.

Artikel top billede

Torsdag den 28. august slår Computerworld dørene op for årets stærkeste cloud-konference med både eksperter fra Microsoft, Amazon og IBM - samt cases fra Niels Hartvig / Umbraco, Chr. Hansen og Plesner Advokatfirma.

Det er her, du får ny viden inden for områder som:

  • Tendenser indenfor "cloud-computing"
  • Hvilke løsninger er mest modne?
  • Hvilke services bør der startes med?
  • Hvordan ændrer den "styrede" arkitektur sig i forhold til den "klondike" situation, hvor der lades stå til?
  • Hvilke licensmodeller benyttes, og hvordan brænder man (ikke) fingrene
  • Hvordan bør "governance" for it udvikle sig i takt med "cloudificeringen" af applikationslandskabet?
Du kan se den komplette talerliste her - og se hvorfor vi på Computerworld er rigtigt stolte af programmet.

Kom med gratis

Prisen for heldagsarrangementet er 2.495 kroner, men du har som cloud-interesseret Computerworld.dk-læser muligheden for at komme med helt gratis, når vi trækker lod om billetter til dagen.

Alt du skal gøre for at deltage er at sende Computerworlds redaktion en mail på adressen redaktionen@cw.dk. I mailen skal du skrive dit navn, din mail, et telefonnummer vi kan fange dig på og ikke mindst din titel og firma.

Vil du med? Så skynd dig at sende en mail. Konkurrencen løber til fredag den 22. august kl. 12.

Alle vindere får direkte besked.

Annonce

Navnenyt fra it-Danmark

EG Danmark A/S har pr. 17. august 2026 ansat Michael Banegas Madsen, 32 år,  som Senior Account Executive. Han skal især beskæftige sig med Ansvar for nysalg og vækst af eksisterende kunder, samt opbygning af kunderelationer på tværs af Jylland og Fyn. Han kommer fra en stilling som Senior Talent Attraction Specialist hos Danske Commodities A/S. Han er uddannet Kandidat i Corporate Communication fra Aarhus BSS. Han har tidligere beskæftiget sig med 6 års erfaring med rekruttering af tech-profiler i bl.a. Danske Commodities. Nyt job

Michael Banegas Madsen

EG Danmark A/S

Norriq Danmark A/S har pr. 2. februar 2026 ansat Andreas Dyngberg Pedersen som Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med at sætte de overordnede rammer for leverancerne med afsæt i best practice og skalerbarhed. Han kommer fra en stilling som Solution Architect hos Impact commerce. Han er uddannet Hos EUC Syd som Datatekniker og Programmering. Nyt job

Andreas Dyngberg Pedersen

Norriq Danmark A/S

Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation, har pr. 1. september 2026 ansat Alfredo Paladino, 32 år,  som Account Manager for det danske marked. Han skal især beskæftige sig med salg af Iduras MitID- og signaturløsninger i Danmark. Han kommer fra en stilling som Head of Business Development hos Goodwings. Han er uddannet kandidat i e-business. Han har tidligere beskæftiget sig med at opbygge Goodwings' kommercielle funktion og lede et internationalt BDR-team på 12 personer. Nyt job

Alfredo Paladino

Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation,

Arctic Wolfs Network har pr. 1. september 2026 ansat Victor Dohlmann som Sales Director for Nordics. Nyt job

Victor Dohlmann

Arctic Wolfs Network