Her er hele listen:Sådan klarer 50 danske it-virksomheder sig i Computerworlds store image-undersøgelse

Artikel top billede

ERP-leverandøren IFS opruster og vil ansætte danske specialister på stribe: Microsoft og SAP står til øget konkurrence

Den svenske ERP-leverandør IFS har sat gang i en større ansættelsesrunde i Danmark. Det sker efter solid vækst og en stærk tro på, at der er langt mere at komme efter på det danske marked.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Derfor opruster svenske IFS på det danske marked
  • Så mange ansatte har selskabet i dag
  • Hvordan IFS ser på den danske konkurrence med Microsoft og SAP
613
3:15 min
Microsoft og SAP vil blive mødt af øget konkurrence på det danske marked for ERP-løsninger.

Svenske IFS skruer nemlig markant op for investeringerne i Danmark og opruster nu med endnu flere ansatte i den danske del af forretningen, der i dag er på 45 ansatte.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Gigant-distributøren Also kunne sidste år præsentere en historisk omsætning på 10 milliarder kroner, men nu skuffer toplinjen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Stor undersøgelse: Mange virksomheder ramt af ransomware-angreb betaler løsesum trods no pay-politik

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Dansk Schrems II-ekspert: Der er alvorlige mangler i dataaftalen mellem EU og USA

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Her er hele listen: Sådan klarer 50 danske it-virksomheder sig i Computerworlds store image-undersøgelse

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Med ny direktør ved roret vinder Microsoft for femte år i træk Image-undersøgelsen: "Vi arbejder altid på at blive bedre, og jeg har fire fokuspunkter"