21. august 2001 - 23:56Der er
55 kommentarer og 1 løsning
en meget nem spørgesmål hjælpppppppppppppppp
jeg har lige været over i dag og købt en mpeg decoder som heder winbond w9922pf og har samtidiget fået en cdrom med mennnnnnnn den driver jeg har fået virkere ikke til win200 prof.. er der ikke nogen af der kan finde et w9922pf driver til mig eller noget der virker til den jeg aner ikke hvad jeg skal og er pisser sur jeg har prøvet en hel masse på netet men win200 godtager det ikke før det er en driver der er skrevet til win200 og hvor kan man få noget der få det her til at virke winbond har en hjemme side men jeg kan ikke finde ud af det hjælpppppppppppppp
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
ups...havde fået det vendt forkert. Labway kort, Winbond chip :-// ....havde jeg jo nok opdaget lidt før hvis jeg havde \"læst ordentligt efter\" fx. 22/08 2001 00:08:15 - sorry
Har ikke kunnet finde andet end de Link\'s, som Makse allerede har påpeget
De er jo godt nok er noget \"døde\" idag, men der er ikke så meget andet at gøre end at prøve igen i morgen - De kommer sikkert \"til overfladen\" på et tidspunkt.
nej den vil slette ikke jo altså installations programmen gør det men enhedshåndteringen i window acceptere det ikke eller ret og sagt den viser nul driver og når man prøve at fortælle den hvilke driver den skal bruge så gider den ikke at høre efter og oven i købet siger den : Der opstod en fejl under installering af enheden.
Klassens installationsprogram har nægtet anmodningen om at installere elle opgradere denne enhed
NON-SYSTEM FILE: File Overwrite: D:\\WINNT\\SYSTEM\\Wmpeg.386 NON-SYSTEM FILE: File Overwrite: D:\\WINNT\\SYSTEM\\remote.exe File Copy: D:\\Programmer\\WinMPEG2\\powerac3.dll Icon Group: StartUp Icon Name: Remote Control Icon Cmd: D:\\WINNT\\SYSTEM\\Remote.exe INI File: D:\\WINNT\\winmpeg.ini INI Sect: SYSTEM INI Item: COM INI Val: 2 INI Old: 2 Could not load the DLL library D:\\Programmer\\WinMPEG2\\util.dll. User Rights: Admin
Jeg tror at det er et OEM kort du har, der optræder under flere navne - Ligesom mange voodoo kort eks.vis gjore. Jeg er næsten helt sikker på at en US SERTEK driver vil spille på dit kort - Da det basalt set er et Winbond chipset der er på det. For hunden hvor Winbond.com iøvrigt stinker
Det kender JEG alt for godt, du ved. Man mister sq overblikket og drøner lige ind med,,--øøøhhh et forkert svar. Og ligemeget hvordan man bærer sig ad, så kan man ikke stoppe afsendelsen. Nu her med de lange svartider på upload, har jeg prøvet at stoppe afsendelsen pga. en fejl, men den er afsendt, også om det varer 1 minut før den er refreshet. Jeg kan gå ind og rette lige så meget jeg vil, rettelserne kommer ikke med når først man har trykket på knappen Udfør.
Apropo lange svartider, så har jeg flere gange oplevet, at jeg var den første til at svare, når den så endelig er kommet afsted, så er der kommet 3-4 svar og jeg kommer sidst ind!!!???
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.