Avatar billede benne_uvz Nybegynder
01. september 2001 - 21:33 Der er 1 kommentar og
1 løsning

\"POST\"

Findes der et Component der gør, at jeg kan tilkalde en side med POST-forespørgsler..

F.eks. som når man sender fra en form på nettet til et script på nettet - kan man sende fra delphi, så det bli\'r \"FORM METHOD=\'POST\'\" ???


Avatar billede mora Nybegynder
14. september 2001 - 10:49 #1
Hmm, du kan lave en usynlig TWebBrowser og lave en usynlig form i den, så når man sender delphi formularen, smider den daterne over i TWebBrowser og sender denne ?

Men ellers kan du jo selv konstruere et link, såsom www.mitdomain.dk/minfil.php?user=bruger&pass=minkode


/mora
Avatar billede benne_uvz Nybegynder
14. september 2001 - 12:11 #2
Takker mange gange :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester