Avatar billede golf15 Nybegynder
31. oktober 2001 - 20:20 Der er 2 kommentarer

Søge funktion i HTML

Er det muligt at lave en søge funktion på min hjemmeside hvis jeg kun kan programere HTML. HVis ja hvad kræver det. kan man sende fomler fra sin hjemme side kun ved hjælp af html. hvis ja hvad kræver det
Avatar billede Tony Juniormester
31. oktober 2001 - 20:30 #1
spm. 1) - Søgemaskine: Tjaa, med \'lidt\' hjælp af JavaScript kan du få en intern søgemaskine der søger på de sider af dit dite du tilmelder den.

spm. 2) - Sende formler ...: Hvis du mener, om man kan sætte en html side op til at sende dig brugers skrevne feedback (skrive til dig, svare på div spørgsmål, \'flue\' af i afkrydsningsfelter m.m.), så er svaret Ja.
Avatar billede convinius Nybegynder
31. oktober 2001 - 20:50 #2
formular er det der hedder formmails, hvilket er ren html. som ny begynder kan du starte i frontpage, for at se hvordan det hænger sammen. derefter kan du lave det selv.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester