den blander sig med det hele bare ikke for meget da den er meget sød og du skal starte med den da den er tungest.Den kan købes i flere farver og en liter koster 40,-kr og holder i mange år
Hvis det er til en \'Mande-kom-sammen\' så kan du skille \'Bukkene fra Fårerne\' med en \'Killer\'. Stort glas stærk øl med Pernod. Skænk øllet op først (ingen skum) hæld så forsigtigt rigeligt Pernod ovenpå ved at lade det løbe ned over bagsiden af en teske. Drik øllet \'gennem\' Pernod\'en. SKÅL !
Hvis det er til en \'Tøse-kom-sammen\' så ta et par \'Black Russian\'s\' on the rock. To treidedele wodka, en treide del Kaluha og en håndfuld isterninger.
Ha\' en go\' aften ...
P.s. Det kan ikke anbefales at man nyder flere end tre \'Killers\' ellers lever de for meget op til navnet :)
P.p.s. Tre Black Russians har ca. samme dødelige virkning som tre \'Killers\' ...
BLÅ: ja hvad fanden smager den af ingen ting mindre tung GRØN: menthol ja den smager af ja menthol og er den lettest af dem alle men prøv dig frem de er utrolig sjove at lege med.
Tony->Samme opskrift som Black Russian(hovedingredienserne) - men du fylder lige en tilpas mængde mælk i. Ved godt det lyder underligt/klamt - men det har ikke den samme skarpe smag som den \"sorte\" udgave. Det kommer til at smage blødere - og det er direkte farligt :-)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.