Avatar billede froggy Nybegynder
18. november 2001 - 13:47 Der er 2 kommentarer

ECS K7S5A ATX + Alpha PAL 8045

Jeg har overvejet at købe ovenstående ting, men jeg er i tvivl om alpha\'en kan være på motherboardet.
Jeg ved godt at der er huller til det, men på billedet ser det ud som om at transistorerne sidder lige lovligt tæt på.
Er der nogle der kører med enkombination af ovenstående??
Avatar billede thuekangaroo Nybegynder
03. december 2002 - 22:28 #1
Det kan godt lade sig gøre. Overvejde selv at gøre det samme. Har dog købt en anden køler. Der er skruehuller i motherboardet til en ALPHA og plads nok. Bemærk dog at køleren er udsolgt mange steder pt.
Avatar billede thuekangaroo Nybegynder
03. december 2002 - 22:29 #2
Svar nok ?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester