Avatar billede boxe Nybegynder
14. januar 2002 - 11:48 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Lyd i Film

Davs med jer.

Jeg har fået en DVD-rip film (Hollowman), men der er ingen lyd i filmen. Lydformatet i filmen er \"Windows Media Audio V2\". Jeg har aldrig hørt om det før, men er der nogen som ved hvor jeg kan downloade et Codec så jeg både kan se og høre filmen?

På forhånd tak!
Boxe :o)
Avatar billede Chewie Novice
14. januar 2002 - 11:52 #1
jeg håber du har orginalen selv ... ellers er det pisse ulovligt og hører ikke til her på eksperten prøv www.divx.com
Avatar billede boxe Nybegynder
14. januar 2002 - 11:57 #2
chewie >> Det er ikke forbudt at få hjælp til et codec herinde. Det er forbudt at få hjælp til kopiering af film osv.
Men jeg har kigget rundt inde på www.divx.com uden held....
Avatar billede jones_net Nybegynder
14. januar 2002 - 12:03 #3
det står ellers på deres forside: Download DivX Now...

/J
Avatar billede boxe Nybegynder
14. januar 2002 - 13:39 #4
Jones net >> Jamen det er et divx codec. Jeg skal bruge et codec så jeg kan høre lydformatet \"Windows Media Audio V2\".

Boxe :o)
Avatar billede jones_net Nybegynder
14. januar 2002 - 14:09 #5
Ligger det ikke i DivX - det troede jeg...
Men hvis du har DivX, så gør det jo nok ikke...

/J
Avatar billede boxe Nybegynder
04. februar 2002 - 23:12 #6
KOM NU!!!  Er der virkelig ingen som ka hjælpe :o(

Boxe
Avatar billede boxe Nybegynder
11. marts 2002 - 11:28 #7
hmm...  Lukker spg.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester