Ok er det lovligt? eller kan man anmelde dem?
Ok for det første har eg fået denne besked over icq et par gange nu... uhhh pas på vi ved en masse om dig og et link til en side med følgene:Vi kan se din og så vister de mig min ip, os og sådan lidt af hver... ikke noget som man ikke kan finde ud af med almindelig javascript som de da også har brugt.
Den side har det nu videreudviklet så den starter med at vise indholdet af din harddisk c: jeg vil gerne indrømme jeg blev lidt bange der, indtil jeg fandt ud af man kan lave det med en frame og lave scr="c:" og så har man den.
Det er jo også fint nok jeg hopper ikke på den men gammel fru olsen der ikke aner en skid om det vil sgu da skide i bukserne af skræk.
Da det er tydeligt at de prøver og skræmme folk til at downloade og købe deres utrolige program som kan gøre ting som at slette min internet history og sådanne ting som min browser slet ikke tilbyder mig (ironi) så kan det da ikke være lovligt kan det? Man må sgu da kunne melde dem til en eller anden.
Siden jeg snakker om er: http://www.security-check1.ch.vu/
