I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Så har du brug for en kommando der kan omdirigere output til fil i stedet for til klienten. Eks. Response.OutputToFile("Filename") eller lignende. Jeg er bange for at du skal programmere test.asp?id=234 til at gøre det direkte.
Den nemmeste måde er at lave en procedure som denne:
sub RWL(strValue) ' Response.Write med CRLF if ToFile then myFile.Write(strValue & vbCrLf) end if if ToClient then Response.Write(strValue & vbCrLf) end if end sub
Hvis du sikre dig at alt html laves gennem denne procedure - så har du en mulighed for at sende html til klienten og/eller gemme indholdet i en fil.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.