Avatar billede cayenne Nybegynder
14. februar 2002 - 14:56 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Datoformat i Frontpage

Jeg vil gerne have vist mine datoer i et database resultat på en asp side, som dd-mm-åååå.
Men default er dd-mm-åå. Jeg har prøvet at bruge dette stykke kode: FormatDateTime( Date(), vbLongDate), men så får jeg jo månedens fulde navn. Er der andre muligheder ?
Avatar billede mufboy Nybegynder
16. februar 2002 - 18:50 #1
hvis du kan leve med det er java script indlæg så kan du kigge forbi på http://www.javafile.com/clocks.php?cat=Clocks hvor der er vildt mange forskellige former! det er vildt let at bruge - man skal bare slette reklamerne i scriptet når man har hentet et!
Avatar billede cayenne Nybegynder
05. marts 2002 - 16:23 #2
Lukker spørgsmålet.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester