Avatar billede pln Nybegynder
18. april 2002 - 15:26

Restore MS Exchange v5.5 SP3 til ny server via Backupexec. v7.3

Jeg har en MS Exchange v5.5 SP3 som jeg løbende tager backup af. Problemet er at jeg skal hente en slettet bruger frem igen, og for ikke at stille hele bruger-DB tilbage til det tidspunkt hvor backupen blev taget, skal backupen rolles tilbage på en ny server.

Men jeg kan ikke få den nye server til at acceptere backupen. Jeg har sat den op så den opsætningsmæssigt er ens med den gamle server, men der hjælper heller ikke.

I bund og grund skal jeg bruge en udførelig vejledning til backup og restore af MS Exchange. Meget gerne erfaringer m.m.
Jo flere svar, jo tætter på løsningen.

På forhånd tak

pln
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester