I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Nu ved jeg ikke en gang hvad .swf er, men det kunne tænkes at der var nogle data som man nemt kunne putte ind sidst i filen, men som man skal bruge under afspilningen og derfor ikke kan putte tilsidst ved streaming
Når du streamer lyd i flash, bliver lydene opdelt i små bidder - som knyttes til hver enkelt frame i swf-filen. Derfor overtager lyden styringen af filmens afvikling (ellers ville lyden begynde at "klippe") og gør det muligt at streame swf-filen og den (endnu) ikke færdig loadede lyd. Men problemerne ved at bruge stream frem for event er dels at lyden i nogle tilfælde bliver i dårligere kvalitet (pga. de mange opdelinger) og at .swf bliver større (igen pga. de mange opdelinger frem for en samle lydfil).
er der nogle som har et godt råd i den forbindelse?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.