15. juli 2002 - 10:16Der er
13 kommentarer og 1 løsning
Instalation af server på egen pc
Jeg vil gerne have installeret en server på min egen lokale pc, jeg har windows 98 som styresystem og jeg vil gerne have en php MySQL server installeret så jeg kan komme igang med at programmere. Jeg har prøvet med phpdev4 men den kan jeg ikke få til at virke, er der nogen der har en bedre idé til hvor jeg finder en server jeg kan installere på min pc?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
hej extigy! Det var sørme en gsmmel post du kom ind på her. Jeg kan ikke huske hvilken version af apache PHPTriad kørte, har den ikke installeret mere. Hilsen Tina
easyphp... Er skide godt! Der ligger en apache og MySQL database! Har også phpmyadmin
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.