Avatar billede medieroed Praktikant
04. august 2002 - 20:34 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

mangler CD-rom

Jeg er den glade ejer af bogen "Director 7 Demystified" - en rigtig god grundbog i øvrigt.
Desværre har jeg beskadiget CD'en der fulgte med bogen. Er der en der er frisk på at lave og sende mig en sikkerhedskopi?
Avatar billede cordack Nybegynder
04. august 2002 - 21:28 #1
Det vil jo sige en pirat kopi..
Det må du ikke få hjælp til via Eksperten...

Men du kan måske kontakte producenten og få byttet din beskadiget cd til en ny.
Avatar billede medieroed Praktikant
04. august 2002 - 21:46 #2
det er vel næppe tale om en piratkopi,når jeg ærligt og redeligt har købt bogen og cd'en.
Avatar billede cordack Nybegynder
04. august 2002 - 21:48 #3
Nej, men der kan vi jo ikke være sikre på om du har.
Avatar billede medieroed Praktikant
04. august 2002 - 22:07 #4
Luk nu r.... cordack - du har jo ikke CD'en ellers ville du vide at den intet er værd uden bogen - dvs. jeg har jo bare fotokopieret 1176 sider eller hvad ?

Men hvis vi skal gøre det på den besværlige måde: er der nogen der vil låne mig deres originale cd så jeg kan kopiere den ville jeg blive meget glad.
(det er ikke ulovligt at kopiere fra et lovligt forlæg!!!)
Avatar billede dmcn Praktikant
04. august 2002 - 22:37 #5
Om CD'en er noget værd uden bogen eller ej er irrelevant. Hvad cordack påpeger er 100% korrekt, den slags spørgsmål hører ikke til på eksperten. Desuden gælder loven om lån af CD'er kun for digitale kopier af audio-CD'er. Kontakt producenten af bogen og få en ny version af CD'en, ligesom du ville gøre hvis din Windows-CD blev beskadiget.
- n0rmality, coadmin
Avatar billede medieroed Praktikant
04. september 2002 - 22:55 #6
tja og bum bum
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester