Avatar billede phones Nybegynder
09. august 2002 - 17:51 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Counter-strike how??

Hejsa

Jeg har lige købt Half-life generationspack til kr. 100. Nu vil jeg selvfølgelig gerne i gang med at spille online! Jeg har Gamespy installeret på maskinen. Den version af Half-Life der fulgte med er version 1.0 det samme gælder CS - hvilke filer skal jeg opdatere med og til?? der findes både version 1.4 og version 1.5?

På forhånd tak

Mvh. Phones
Avatar billede kampvogn Nybegynder
10. august 2002 - 10:16 #1
Hej Phones

Du skal altid have den sidste nye version hvis du vil spille på nettet, stort set alle som har en HL-server opdaterer lige så hurtigt de kan komme til det, så altid den sidste nye version og du kan blandt andet hente den her http://download.boomtown.net/Mods_onlinespil/ men de findes rigtigt mange steder på nettet, så til dit spørgsmål kan jeg sige at du skal kører Half-life version 1.1.1.0 og CS version 1.5 og du skal tage den fulde upgradering

Kampvogn
Avatar billede janust Nybegynder
11. august 2002 - 22:01 #2
Du kan Downloade Half Life ver. 1.1.1.0 her: http://jubiidownload.ngdc.dk/hl1110.exe

Du kan Downloade Counter Strike ver. 1.5 her: http://jubiidownload.ngdc.dk/csv15full.exe
Avatar billede phones Nybegynder
29. august 2002 - 15:10 #3
tak for svaret, jeg synes alligevel min gamespy opfører sig underligt
Avatar billede kampvogn Nybegynder
30. august 2002 - 16:00 #4
øøøø - ikke fordi jeg er specielt meget pointrytter, men hvori adskiller
Phones svar sig fra mit
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester