I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
function Save() { if (isHTMLMode){alert("Please uncheck 'Edit HTML'");return;} var val = idContent.document.body.innerHTML; var body = idContent.document.body; form = document.createElement('form'); form.setAttribute('action', 'vis.php'); form.setAttribute('method', 'post'); document.body.appendChild(form) input = document.createElement('input'); input.setAttribute('type', 'text'); input.value = val; form.appendChild(input); form.submit; }
Synes godt om
Slettet bruger
18. august 2002 - 13:11#2
Se her: Det er vil ikke sådan det skal virke vel ???
jeg ved ingen ting om java script, men kan du bare få det til at virke.
Det er fordi jeg har en online html editor og når jeg trykker Save så gemmer den alt data i idContent.document.body.innerHTML; og jeg vi så gerne have at den sender de data vidre i en form, hvordan gør jeg det, helst med en færdig kode :)
Skal bruge alt mellem: function Save() { if (isHTMLMode){alert("Please uncheck 'Edit HTML'");return;} Her skal koden være !!!!!!!!!!!!! }
Synes godt om
Slettet bruger
18. august 2002 - 14:28#9
coolcoder:
Jeg opretter sku ikke intet, det var dig der kom med koden.
Der er den endnu mere avanceret. Begge har en gem-funktion. Teknikken består i at smide editorens html over i et hidden-felt i en form, som så submittes.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.