Avatar billede blueyed1 Nybegynder
04. september 2002 - 21:09 Der er 1 løsning

Lycoris Linux - Desktop/lx

www.lycoris.com kan man hente Desktop/lx. Det er en fiks lille linux udseende lidt ala WinXP, desværre kunne jeg ikke få min TDC-ADSL op og køre på den, men på arbejdet fungere den fint sammen med WinNT4 servere/netværk. Er der nogen andre der kender denne version Linux ?? Har prøve det meste at det der stod på deres FAQ sider og Forum´s
Avatar billede blueyed1 Nybegynder
17. september 2002 - 10:28 #1
Har fundet en løsning. Tog DHCP clienten fra Mandrake i stedet så virkede det.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester