11. september 2002 - 21:57Der er
6 kommentarer og 1 løsning
tell target/with levels
Jeg har en film i level0, hvor jeg gerne skulle kalde et movieclip på level1, uden brug af nogen knap. Jeg har forsøgt ved at lave et movieclip på levelo, og så bruge onclipevent. Både med tell target og with, og bare den direkte måde (_level1.clip1.gotoandstart) Men det fungere bare ikke. Hvis jeg så lige fluks laver en knap i level0, og sætter den samme kode ind, så virker det. Men det skulle gerne virke unden knappen. Hvad f..... gør jeg forkert???
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
hvornår eksekverer du din action? jeg tænker på om det kan være den bliver eksekveret så hurtigt at der ikke findes noget i _level1 når actionen udføres?
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.