Avatar billede praetorian Nybegynder
12. september 2002 - 12:38 Der er 1 løsning

Program til at kunne tegne UML diagrammer

Kære Eksperter.

Da jeg lige er begyndt på min uddannelse står kjeg og skal bruge et program man kan lave UML diagrammer i (Klasse diagrammer osv.). Men jeg håber da at der er nogle af jer der kan hjælpe. Programmet skal være freeware da jeg ellers ikke har råd til det. Det foretrækkes hvis at programmet er på dansk. Kän det ikke klares så kan engelsk gå an.

Bemærk venligst at programmet ikke skal være for kompliceret at bruge.
Avatar billede praetorian Nybegynder
13. oktober 2002 - 16:45 #1
Dropper det og lukker.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester