Avatar billede mollez Nybegynder
19. september 2002 - 18:51 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Nvidia driver og usb mus, tastatur

Hej

Jeg har et lille problem for en jeg kender siger at man skal lave om på en eller andet text fil når man instalere nvidia's linux grafik driver.

og så vil jeg også have min usb mus og tastatur til at virke min mus er en Wireless IntelliMouse Explorer og mit tastatur er en compaq.

Er der nogle der kan hjælpe mig.

TAK
Avatar billede mollez Nybegynder
30. september 2002 - 15:09 #1
kom nu der må da være en der ved det
Avatar billede bollox Nybegynder
24. november 2002 - 19:04 #2
Det må være /etc/X11/XF86Config din bekendte tænker på
Læs mere her:
http://groups.google.com/groups?selm=8s4n9.25910%24FO4.4126%40sccrnsc03&oe=UTF-8&output=gplain
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester