Avatar billede visto Guru
29. september 2002 - 22:20 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Lagringsmappe på andet drev end programdrev

Som standard gemmer Outlook Express post-filer i en mappe med kompliceret placering og navn på C-drevet.
Jeg har imidlertid oprettet endnu et drev (Windows XP Pro) til at gemme dokumenter o.lign. på, et FAT32 drev (hvor C-drevet er et NTFS-drev), lad os kalde det andet drev D:
Vil der være nogen ulempe ved at gemme min post i en mappe (lagringsmappe) i roden af D-drevet med navnet "post" i stedet for den oprindelige mappe?
Avatar billede aovergaard Nybegynder
29. september 2002 - 23:41 #1
Så vidt jeg ved, er det kun en fordel
Avatar billede visto Guru
11. oktober 2002 - 12:04 #2
OK, det satser jeg så på. Tak.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester