Avatar billede godthob Nybegynder
26. oktober 2002 - 13:22 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Under intialisering.

Hej
Jeg har et problem som jeg ikke kan løse, så jeg håber der er hjælp at hente.

Når jeg starter min pc, så kommer den med "Win beskytelsesfejl, under intialisering af enhed IOS "

Jeg har haft pcen fdisket og kørt WIN ind igen og det går også fint indtil den skal til at initialisere hardwaren. Så jeg har prøvet at pille grfik kortet ud med en anden og også lyd kortet, men intet har hjulpet, kan i hjælpe mig.
Avatar billede Slettet bruger
26. oktober 2002 - 13:24 #1
Har du nogle USB enheder?
Avatar billede godthob Nybegynder
26. oktober 2002 - 13:25 #2
Nej jeg har ikke koblet noget til der kører på USB
Avatar billede Slettet bruger
26. oktober 2002 - 13:25 #3
Avatar billede godthob Nybegynder
26. oktober 2002 - 13:31 #4
Kan det være en virus der har lavet noget lort,maskinen har stået i et netværk uden virusscanner og kørt win ME, og der har ikke været noget problemer af nogen art, men så i går da jeg startede den op, kom den med den fel.
Avatar billede Slettet bruger
26. oktober 2002 - 13:31 #5
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester