Avatar billede cht Nybegynder
28. oktober 2002 - 16:16 Der er 5 kommentarer

CHT.dk - Forum - Artikler osv.

Jeg kunne meget godt tænke mig at høre hvad I synes om min nye hjemmeside. Specielt gerne forum og artikler. Med hensyn til artiklerne om JavaScript, der har jeg tænkt mig at lave lidt om, så siderne ikke ånber i nye vinduer, men ellers vil jeg bare gerne høre hvad I synes om det og evt. også meget gerne forslag til hvad der kan gøres bedre eller hvis der mangler noget.

Adressen er: http://CHT.dk
Avatar billede peterkopi Nybegynder
28. oktober 2002 - 16:49 #1
Pænt og sobert - og lidt kedeligt! Men hvis du husker at fortælle dine gæster, at du vil sælge dem færdige eller tilpassede (ASP-) produkter - det du kalder "Systemer" - er der nok færre der bliver "forskrækkede".

De af dine produkter, hvor du opfordrer folk til at kontakte dig, burde du også lægge ud som demoer. Hvorfor skal det være mere "besværligt", når resten af din butik er on-line 24/7?

Artikler: Synes du bør have en "Næste artikel [Artiklens navn]" og tilsvarende til den forrige, når man er kommet til nr. 2 o.s.v. Lige nu skal man vælge "Artikler" for at kunne læse den næste/forrige.

Dine JAVA artikler åbner i helt nye vinduer, i APS kategorien åbner de i det aktive vindue. Either or..! Foretrækker links - med mindre de er eksterne - åbner i det aktive vindue.

Med den prispolitik du fører, får du sikkert mange kunder. Men husk alligevel at oplys en pris på implementering af scripts Vs. den pris folk skal betale, hvis de selv kan lægge op og rette til.
Avatar billede peterkopi Nybegynder
28. oktober 2002 - 16:50 #2
Det var sådan set et svar....... :-)
Avatar billede izemate Nybegynder
28. oktober 2002 - 19:03 #3
Som Peterkopi skriver er det måske et lidt kedeligt design :)
også lige en ting, nogle steder på siden skriver du JEG og andre steder VI
:D
ellers pæn og brugervenlig side :)
\\izemate
Avatar billede izemate Nybegynder
28. oktober 2002 - 19:03 #4
Det var sådan set et svar....... :-)
Avatar billede staz Nybegynder
29. oktober 2002 - 14:31 #5
Forstil dig at du skulle finde en webdesign til at lave din side for dig... hvem ville du så vælge: http://CHT.dk/ eller http://www.freeway.dk/

Bare for at skærer min mening ud i pap. Ikke for at det er frisk gjort, men idag er vi ovre den .com bølge og folk ved godt hvad det vil sige og få en hjemmeside. Få noget erfaring med design, ved ikke hvad du har i programmering og nogle ordentligt referencer.

---- Staz ----
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester